Yerel SEO için 8 Faydalı Bilgi

Yerel SEO için 8 Faydalı Bilgi Şirketinizin 3’lü paket olarak adlandırılan Google arama sonuçlarında yer almasını mı istiyorsunuz? Ne yazık ki, bu bölüme anında teslim edilmek için kesmek yok (ve sorun değil, değil mi?).

 Bu, yerel arama şirketlerinde daha fazla görünürlük elde etmek için yerel SEO ile ilgilenmek zorunda kalacağınız anlamına gelir.
Yerel arama sonuçları son derece rekabetçi. Ayrıca, Google, çevrimiçi görünürlük mücadelesini daha da zorlaştıran bir dizi değişiklik yaptı. Özellikle, yerel arama sonuçlarında reklamları mobil cihazlarda göstermeye başladı, bu da organik sonuçların aşağı kaymasına neden oldu.
İyi bir haber var mı? Evet. Yerel SEO’nuzu geliştirerek, kaynağınızın Google arama sonuçlarındaki görünürlüğünü önemli ölçüde artırabilirsiniz.
Bu makale, bugün kullanmaya başlayabileceğiniz 8 basit bilgi sunar.

1) Anahtar kelime araştırması sırasında yerel aramayı simüle edin
Her iyi SEO kampanyası anahtar kelime araştırmasıyla başlar. Pek çok web yöneticisi bu görevi gerçekleştirmek için Google Anahtar Kelime Planlayıcı’ya atıfta bulunuyor. Bu araç özellikle ortak sorgular hakkında istatistik almak için kullanışlıdır.

Ancak, Google, konumu arama araçlarından ayarlama seçeneğini kaldırdığından, başka bir şehirde veya bölgedeki iadelere bakmak çok daha zordur. Artık anahtar kelimeye istenen konumu ekleyemezsiniz, çünkü başka bir şehirden (veya ülkeden) arama yaptığınızda arama sonuçları da farklı olacaktır.

Bir web yöneticisine alternatif olarak, genellikle aşağıda verilen üç seçenekten birini seçersiniz:
1) URL’ye “near” parametresini ekleyin. Sorguyu girdikten sonra, “& near = city name” ekler. Sonuç olarak, sonuçlar kullanıcının belirtilen şehre yakın olması ile aynı olacaktır.
2) “uule” parametresini kullanın.
3) Belirli GPS koordinatlarını hedeflemek için yazılımı kullanın. Algoritmanın GPS koordinatlarıyla anahtar kelimeleri coğrafi hedeflemesine izin verin; bu en basit ve en doğru çözüm olacaktır. Yerel arama sonuçlarını kontrol etmek için yazılım çözümlerinin bir listesini burada bulabilirsiniz.
Anahtar kelimeleri araştırdıktan sonra, rekabeti düşük anahtar kelimeler için optimize edilmiş bir içerik oluşturmanız gerekir ve bu anahtar kelimeleri metin ve HTML etiketlerini tutturmak için eklemeyi unutmayın.

2) Kolay bağlantı kurma fırsatlarını kullanın
Moz tarafından yapılan son bir araştırma, referans sinyallerinin (gelen bağlantıların çapa metni, yönlendiren alanın otoritesi, bağlantıların sayısı vb.) Payının tüm Google sıralama faktörlerinin% 29’unda olduğunu göstermiştir. Bu, bağlantı kurma yerel SEO’da ana önceliklerden biri olması gerektiği anlamına gelir.

Ne yazık ki, referans kütlesinin oluşturulması zaman alır. Bağlantı kurmadan önce yetkili kullanıcıların paylaşmak istedikleri değerli içeriği edinmeniz gerekir. Şirketinizin çevrimiçi itibarını artırmak için grip ve diğer yöntemlerle işbirliği yapma olanaklarını öğrenin.
Link Assistant, yakın zamanda yerel tanıtım ve çeşitli taktiklerin kullanımı konusundaki deneyimleri hakkında bir SEO uzmanı araştırması yaptı. Batılı uzmanlara göre, en etkili olan aşağıdaki referanslardır:
Yerel şirketlerin web siteleri (% 77);
Yelp ve benzeri kataloglar (% 80);
Yerel basın (% 83);
Ticaret odaları (% 70).
Yerel SEO için 8 Faydalı Bilgi Mümkün olan en kısa sürede yüksek kaliteli geri bağlantı almanın en iyi yollarından biri, web sitesi sahiplerinin içeriklerindeki bozuk bağlantıları bulmalarına ve gidermelerine yardımcı olmaktır. Böylece, kopuk bağlantılar için nişlerinizde üst sıradaki yayınları öğrenin, bulgularınızı kaynağın sahibine bildirin ve web sitenizi bir yedek olarak sunun.
Ankete göre, bu yöntem görüşülen SEO uzmanlarının% 43’ü tarafından son 12 ay içinde kullanıldı. Onlara göre, bu yöntem yeni bağlantılar elde etmenin en basit ve etkili yollarından biri olduğunu kanıtlamıştır.

3) Ek bağlantı kurma fırsatları bulmak için rakip araştırmalarını kullanın
Rakipleri araştırmak, rakiplerinize başvuran alanları bulmak için harika bir yoldur. Bunu yapmak için, rakiplerinizi izlemek için tercih ettiğiniz aracı kullanın:

– Hangi web sitelerinin bazı rakiplerinize bağlandığını, ancak sizinle bağlantı kurmadığını bulun.
– Bu web sitelerinin her biri için etki alanının göreli yetkisini belirleyin (bu bilgi rakipleri analiz etmek için bir araç sağlamalıdır).
– En yetkili ve alakalı alanların bir listesini yapın.
– Bu web sitelerinin sahipleriyle iletişime geçin.

Yerel SEO için 8 Faydalı Bilgi 4. NAP’teki tutarsızlıkları giderin
Web sitelerinde şirketinizle ilgili bilgilerin, NAP’ın (şirket adı, adres ve telefon numarası) aynı olması çok önemlidir. Özel yazılım kullanarak şirketin sözünü takip edin. NAP’te herhangi bir tutarsızlık varsa, web sitesinin veya dizinin sahibine başvurun ve düzeltmeleri isteyin.

Yukarıda belirtilen anket sonuçlarına dayanarak, NAP dahil olmak üzere sayfa içi sinyaller, hem yerel Google dağıtım birimi hem de yerel arama sonuçları için ikinci ve üçüncü en önemli sıralama faktörleridir.

5) Şirketinizin web sitesini Google My Business’ta optimize edin Google My Business’da
bir şirket sayfası olması, Google yerel arama sonuçları için ana sıralama faktörüdür. Sayfayı optimize etmek o kadar da zor değil. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

– İşletme bilgileri ekleyin.
– Hesabınızı onaylayın.
– Şirketle ilgili bilgilerin güncel olduğundan emin olun. Sık karşılaşılan hatalar: yanlış belirtilen çalışma saatleri ve işletme kategorisinin yanlış seçilmesi.
– Web sitenize bir link ekleyin.
– Yüksek kaliteli fotoğraflar yükleyin (veya bir yıldan daha önce eklenmişlerse eski fotoğrafları güncelleyin).
Sayfayı Google My Business’ta ayarladıktan sonra, optimizasyona devam etmenin en iyi yolu müşterilerin geri bildirimlerine ve İnternet üzerinden bahseden şirketlere odaklanmaktır.

6) promosyon için sosyal kanıt kullanın
Sosyal Prova, emrinde mevcut olan çok güçlü bir içeriktir. Yorumlar, müşteri referansları ve vakalar önemli sıralama faktörleridir (% 7-13). Müşterilerinizin şirketinize doğru seçimi tamamen web sitenizdeki içeriğin türüne ve kalitesine bağlı olacaktır.

Müşterilerin web siteniz hakkında geri bildirimde bulunmaları biraz zaman alır. Ancak bu süreci hızlandırmanın birkaç yaratıcı yolu var:
– Bağlantı kurma için fırsatlar sunun. Müşterileriniz de tıpkı sizin gibi bağlantılara sahip olmak istiyor. Kamu malı yayınlanmış olması durumunda, birçoğundan söz edilmekten mutluluk duyacağız. Bir dava için vaktin yok mu? Daha sonra Case Study Buddy gibi web sitelerine başvurabilirsiniz (bu kaynak İngilizce konuşan segmenti tanıtan uzmanlar için kullanışlıdır).
– Müşterileri geri bildirim bırakmaya teşvik edin. 

El ilanları paylaşın, makbuzlarınıza ve kartvizitlerinize QR kodu ekleyin, faturayı ödediklerinde müşterilerinize kişisel olarak sorun.
– Geri bildirim isteyin. Evet, gerçekten bu kadar kolay olabilir.

 Tüm müşterilerden geri bildirim almazsınız, ancak tek ihtiyacınız olan müşterilerinizin bulunduğu platformlarda (Facebook, LinkedIn, YouTube, Amazon vb.) Olumlu geri bildirimlerdir. Böylece çok yakında sağlam bir ün kazanabilirsiniz.

7) Yapılandırılmış verilerin işaretlenmesi hakkında ihmal etmeyin
Şirketinizin yerel Google bilgi çubuğunda görünmesini istiyorsanız, web sitenize yapılandırılmış veri işaretlemesi eklemeniz gerekir. Mikro işaretleme ayrıca, arama sonuçlarında kişiler ve geri bildirimlerle birlikte genişletilmiş bir snippet elde etmenizi sağlar.

Ne yazık ki, farklı platformlar için farklı biçimlendirme kullanmanız gerekir.

 Örneğin, Google arama sonuçları için Schema.org’u kullanmalısınız, sosyal ağlar için (Facebook, LinkedIn, Google+ gibi) Open Graph’i kullanabilirsiniz.
Bu görevi kolaylaştırmak için, her türlü işaretlemeyi tek bir yerde yönetmenize izin veren bir araç kullanabilirsiniz.

8) Arama sonuçlarında video ve görüntü konumlarını
izleme Çoğu şirket, ziyaretçiler ve TO gibi ölçütleri ölçmesine rağmen, yalnızca birkaçı video ve görüntü konumlarını izlemenizi sağlayan yüksek kaliteli arama sonuçları izleme yazılımını bilir.

Evrensel arama sonuçlarını izlemek için izleme aracınızı özelleştirin; YouTube, Google, Bing ve diğerleri gibi arama motorlarından veri alabilirsiniz.
Görüntü kalitesini koruyan sıkıştırma teknolojileri uygulayarak görüntüyü optimize edin.
Videonun konumunu iyileştirmek, en az bir anahtar kelime eklemek, benzersiz önizlemeler oluşturmak ve video için transkript yüklemek için YouTube’un kolayca dizine ekleyebilmesi için başlıkları ve meta verileri TO’ya odaklanarak optimize edin.

Ne ile başlamalı?
Temel SEO ile yerel SEO üzerinde çalışmaya başlayın: anahtar kelime araştırması yapın, Google My Business’ta bir şirket sayfası oluşturun, rakip analizi yapın ve ardından birden çok hedefli açılış sayfasını zamanlayın.

Küçük bir şeyle başlamalı ve öncelikli olarak yerel aramadaki en önemli sıralama sinyallerine odaklanarak eylemlerinizi önceliklendirmelisiniz.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 3 Ortalama: 5]

hakkında Seo Devri

Ayrıca Kontrol Et

seo-ile-alakali-bilgiler

Seo İle alakalı Bilgiler

SEO nedir? Seo İle alakalı Bilgiler SEO, “arama motoru optimizasyonu” veya “arama motoru optimize edicisi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı