Ücretsiz Edu ve Gov Backlink Bulma

Ücretsiz Edu ve Gov Backlink Bulma arama motoru algoritmaları için daha büyük bir ağırlık taşıdığı yaygın olarak kabul edilmektedir.

Google’ın bunu hiç kabul etmediğine rağmen (bazen ihmal edilir) çoğu SEO ve çevrimiçi pazarlama uzmanı, .edu ve .gov bağlantılarının arama sıralaması suyu açısından diğer uzantılardan daha iyi performans gösterdiğini doğrular. Bu bağlantıları toplamanın birkaç yolu vardır, aşağıda blogunuzun eğitim ve resmi web siteleriyle alakalı içeriğe sahip olup olmadığına bağlı olarak iki tanesini açıklayacağım.

Alakalı içeriğe sahip bloglar

Web sitenize işaret eden bazı .edu ve .gov geri bağlantıları almanın ilk adımı, konunuzla ilgili bu uzantılarla biten siteleri bulmaktır. Google operatör sitesi: .edu ve site: .gov’u blogunuzun anahtar kelimeleriyle birlikte kullanmanız, bu tür sitelerin kapsamlı bir listesini bulmanızı sağlayacaktır.

site:.edu "keyword 1"

site:.gov "keyword 1"

Siteleri bir kez listeledikten sonra onları keşfetmek ve bazı dış bağlantıları blogunuzla paylaşma olasılığı daha yüksek olacağını düşündüğünüz siteleri seçin. Son olarak, bu sitelerin web yöneticisine başvurun ve blogunuzda bu sitelerle alakalı ve değerli olabilecek içeriğe yönlendirin. Backlink sormadan önce sitelere bağlantı vermek her zaman iyi bir fikirdir.

Alakalı içeriği olmayan bloglar

Ücretsiz Edu ve Gov Backlink Bulma  Blogunuz, eğitim ve resmi web siteleriyle alakalı veya değerli olabilecek içeriğe sahip değilse, kullanıcıların web yöneticisi ile etkileşime girmeden bir geri bağlantı oluşturmasına izin veren site türlerini aramalısınız ve bu sitelerin en yaygın türleri bloglar ve çevrimiçi forumları.

Yine bu tür sitelerin bir listesini oluşturmak için Google operatörlerini kullanabilirsiniz. Site: .edu bağımsız değişkeninin arama sonuçlarını .edu uzantılı sitelerle sınırlarken, inurl: blog özelliği sonuçların URL yapısında blog kelimesi olmasını sağlar.

site:.edu inurl:blog "keyword 1"

site:.edu inurl:forum "keyword 1"

site:.gov inurl:blog "keyword 1"

site:.gov inurl:forum "keyword 1"

Son olarak, blogunuzun konusuyla ilgili tartışmaların olduğu siteleri izleyin ve görüşmeye katılın, yorum bölümü aracılığıyla veya bir forum dizisi içinde sitenize bir geri bağlantı bırakın. Mümkün olduğunca çok geri almak uğruna bu sitelere spam göndermemeniz gerektiğini unutmayın. Yalnızca çevrimiçi ortamı kirletmekle kalmayıp yararlı bilgiler eklediğinizden emin olun.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 3 Ortalama: 4.7]

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı