Sitenizin hızını hemen artırmak için dört ipucu

Sitenizin hızını hemen artırmak için dört ipucu Küçük bir işletme sahibi olarak, web sitenizin yüklenme hızı endişeleriniz listesinin en üstünde olmayabilir. Ancak, site hızı aslında bir müşteri kazanma veya kaybetme arasındaki fark olabilir.

Bunu düşün. Hepimiz, bir sitenin bağlantısını tıklamanın deneyimini yaşadık, yalnızca yüklemesinin birkaç saniye sürdüğünü ve bunun yerine başka bir siteyi ziyaret etmemizi sağladı. Aslında, tüketicilerin% 47’si bir sitenin masaüstü için iki saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor. Bir sitenin yüklenmesi üç saniyeden uzun sürüyorsa , mobil kullanıcıların% 53’ü vazgeçmeyi tercih ediyor. 

Bunun da ötesinde, sayfa yükleme hızı, sitenizin SERP’lerde nerede olduğunu belirleyen kritik faktörlerden biridir. Google’ın sıralama algoritması, site hızını bir sinyal olarak kullanır ve sitenizin hızlı bir şekilde yüklenmesini daha da önemli hale getirir. 

web sitelerinizi + pazarlamayı oluştururken çevrimiçi varlığınızın başarılı, büyük ve küçük olduğundan emin olmak için tüm yolları düşünüyoruz 

Ancak web siteleri + pazarlama olmasa bile, sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamak için yapabileceğiniz şeyler vardır. Mevcut site hızınızı ölçmek için Google Lighthouse gibi açık kaynaklı bir araç kullanarak başlayın , ardından yükleme sürenizi yavaşlatabilecek farklı faktörleri değerlendirin.

Ardından, bu faktörlerden hangisini değiştirmek istediğinizi ayırt edin. Sitenizin hızını aşağıya yükseltmeye yardımcı olacak birkaç ipucu ekledim:

1. Az daha fazladır

Sitenizi fotoğraflar, videolar ve büyük boyutlu dosyalar gibi çeşitli medya varlıklarıyla aşırı yüklemek, sitenizin ne kadar hızlı çalıştığını belirleyen bir faktör olabilir. Her sayfada neyin gereksiz veya artık alakalı olmadığını belirleyin ve sunucunuzun karmaşayı aşmasına ve sitenizi daha hızlı hale getirmesine yardımcı olmak için bunları kaldırın.

2. Görüntülerinizi optimize edin

Görüntüler, web sayfanızın toplam ağırlığının% 21’ini oluşturarak etkili bir şekilde durgunlaşmasına neden olabilir. Ağınızın sunucusunda daha az bant genişliği ve depolama alanı kullanarak site hızını artırmak için görüntülerinizin dosya boyutunu azaltın. Siteniz için resim optimizasyonunu anlamak ve uygulamak için bu makaleye göz atın.

3. Önbelleğe almayı etkinleştir

Tarayıcı ve CDN önbelleğe almayı etkinleştirerek , sitenizi ziyaret eden kullanıcılar resimler, Basamaklı Stil Sayfaları (CSS) ve medya dosyaları gibi belirli bilgileri geçici olarak kaydederek web sayfanızın sitenizi bir sonraki ziyaretlerinde daha hızlı yüklenmesini sağlar. Önbelleğe alınan öğeler mantıklı olduğu sürece saklanmalıdır. Örneğin, reklamlar veya widget’lar gibi üçüncü taraf öğeleri genellikle yalnızca bir gün sürerken, resimler gibi statik öğeler en az bir hafta boyunca saklanır. 

4. Konum önemlidir

Dijital bir dünyada yaşamak, saniyeler içinde küresel olarak içeriğe kolayca erişebilmemizi sağlar, bu nedenle barındırma sunucunuzun fiziksel konumu büyük bir şey gibi görünmez. Ancak, sunucu konumunun aslında son kullanıcı için site performansı üzerinde doğrudan bir etkisi vardır. İnternet’teki ilerlemelerin ne kadar ilerlediğine bakılmaksızın, verilerin fiziksel olarak yeni bir hedefe gitmesi gerekiyor. 

Bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN) kullanmak müşterinizin teslim süresini kısaltacaktır. CDN’ler, web sitenizin varlıklarının kopyalarını, ana sunucunuzdan kendi sunucularına veri göndermek yerine müşterinizin yakınında yerel bir sunucuda tutar ve sayfalarının daha hızlı yüklenmesini sağlar.

Genel olarak, hızlı bir yükleme sitesine sahip olmak müşterileriniz için olumlu bir kullanıcı deneyimi oluşturmanıza yardımcı olur . Sitenizi sık sık seçmenin tek nedeni olmasa da, genel deneyimlerini artırarak sitenizin daha fazla trafik almasına ve daha fazla satış yapmasına neden olur. 

Yüksek performanslı bir siteye sahip olmanıza katkıda bulunan çeşitli faktörler vardır. Birkaç küçük ayarın çevrimiçi başarınızı büyük ölçüde etkileyebileceğinden hangilerinin işletmeniz için en anlamlı olduğunu düşünün.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı