Sitenizde Google Yeni İçerikleri İndexlemiyor Mu?

Sitenizde Google Yeni İçerikleri İndexlemiyor Mu?  Google İndexleme sorunun’un nedeni ve çözüm yollunu bu yazımızda ücretsiz Bir Şekilde bulacaksınız.

 yeni girdiğiniz Makalelerin aramalar’da hemen görünmesi konusun’da, problemler yaşıyor olabilirsiniz. Yeni bir içerik hazırladınız ve web siteniz’de yayınladınız’ı diye düşünelim.

Doğal olarak beklentiniz, bu Makalenin bir an önce Google’de aramaların’da görüntülenmesi olurdu değil mi? Bu konular’da Google bazen Böyle problemler yaşıyor ama iyi Bir haber şu ki, bu problemi sadece siz yaşamıyorsunuz.

Google Yeni Makallerin Hemen Görüntülenmediği Konusundaki Şikayetleri için İlgili Açıklama Yaptı

Google, Twitter’da, Takipçilerine konuyla ilgili şöyle bir açıklamada Sundu.“Taze içeriklerin bir an önce indexlenmesi konusunda bazı problemler yaşadığımız doğrudur. Bu sorunla ilgili şu an çalışmalar yürütüyoruz. En kısa zamanda yeni bir güncelleme yapacağız Dedi.”

Problem Nerede?

Yukarıda Size bahsettiğimiz örnekler üzerinden ilerlersek, örneğin Wiki ya da Sözlükler’de yayınlanan yeni bir haber içeriği’de, Google  news Haberlere’de kısmına’da oldukça geç düşüyor.
Google’dan Danny Sullivan’a bu sorun özel olarak sorulmuş.

O’nun tahminine göre bir tür filtreleme problemi yaşanıyor.

Çünkü geçmiş tarihlerle ilgili haber Yazılar veya içerik araması yaptığınız’da da benzeri bir problemle tekrar karşılaşıyorsunuz! Yani aslında, problemin kaynağı indexlemeyle ilgili değil, daha çok arama araçlarıyla ilgili teknik bir sıkıntı var.

En azından, ilk tahminler bu şekilde
Sitenizde Google Yeni İçerikleri İndexlemiyor Mu?, geçtiğimiz yıl içerisinde de benzer bir problemle karşılaşmıştı. Fakat o dönemde yaşanan sıkıntının kaynağı indexle ilgiliydi.
Şu an siz de web sitenizdeki yeni içeriklerle ilgili Aynı benzer sorunlar yaşıyorsanız, yapabileceğiniz tek şey Google’den haber beklemek! Çünkü henüz, sıkıntının kaynağı bile belirgin değil.

Problem Tüm Sektörleri Kapsıyor!

Örnekleri Google Haberler üzerinden vermiş olsak da, sektör fark etmeksizin Google Aramalar için genel olarak aynı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durum, yayıncıların trafik oranlarını da doğal olarak negatif bir şekilde etkiliyor.
Bu tür durumlarda Google oldukça hızlı hareket eder. Yani, sizin bu yazıyı okuduğunuz zamanda bile problem çözülmüş olabilir. Ama henüz resmi bir açıklamanın gelmediğini belirtelim. Yapabileceğiniz en doğru Bir şey Google  kaynaklarını takip etmektir.

Bunun en kolay yolu da Twitter hesaplarını gözlemlemek…
Problemi ele alan SEO uzmanları’da, sürekli testler yapıyor ve incelemeler’de bulunuyorlar.

Google’ın şu anda soruna yoğunlaştığı Biliniyor yapılan analizlerden’de ortaya çıkıyor Zaten. Yine de kesin bir görüş bildirmek için henüz çok erken.
Web siteniz için hazırladığınız yeni Makalelerin, çok yakın bir Zaman’da bir an önce Google arama sayfalarında Sırasını alacağından emin olabilirsiniz.

Webmaster tools Girip Google gibi getir yaparak bu sorunun önüne geçebilirsiniz..

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 5 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı