Sesli arama yerel SEO stratejiniz için ne anlama geliyor?

Sesli arama yerel SEO stratejiniz için ne anlama geliyor? Sanal asistanların popülaritesi, sesli aramanın artmakta olduğu anlamına gelir. Ancak, yerel arama trafiğine dayanan işletmeler için ne anlama geliyor ve geride kalmamalarını nasıl sağlayabilirler?

Siri, Cortana ve Alexa gibi sanal asistanların yaygınlığı ve teknolojideki gelişmeler, sesli arama sorgularında bir artışa neden oldu.

Yerel arama trafiğine dayanan işletmeler için, bunun stratejileri için önemli sonuçları vardır.

Peki, yerel arama söz konusu olduğunda işletmeler geride kalmamalarını nasıl sağlayabilirler ?

Tamam, Google… sesli aramada neler oluyor?

Sesli arama, son birkaç yıldır meraklı arama pazarlamacılarının radarlarına ping uygulayan, büyüyen bir trend.

2016 yılında, konuşma yapay zekası şirketi MindMeld, ABD’de akıllı telefon kullanıcılarını araştırdı ve sesli arama kullanan kullanıcıların% 60’ının son bir yılda kullanmaya başladığını belirterek artan benimsenme oranları. Bu, Mary Meeker’in 2016’daki Google sesli arama sorgularının 2008’de 35 kat arttığını ve şimdi Google Android uygulamasıyla yapılan aramaların% 20’sini oluşturduğunu tespit eden 2016 İnternet Trendleri Raporu tarafından destekleniyor .

Nedenini görmek zor değil. Sesli aramalar hızlıdır (insanlar dakikada 150 kelime konuşabilir, 40 wpm’de yazmaya karşı), kullanışlı (anlık, eller serbest) ve giderek daha güvenilirdir.

Artan kelime doğruluk oranları büyük bir faktördür. ABD’de kullanım 2013-2015 yılları arasında% 30-65 arasında büyürken,% 35’i teknolojideki gelişmeleri benimsemenin başlıca nedeni olarak belirtmiştir.

İlk aşamalarında, ses tanıma% 80’in altında bir doğruluğa sahipti, bu da hizmeti hatalı ve kullanımı zorlaştırıyordu. Bugün, Google’ın kelime doğruluğu oranı% 90’ın üzerindedir .

Ancak yaygın olarak benimsenmenin asıl itici gücü, Siri , Cortana, Google Asistan gibi sanal asistanların her yerde bulunmasıydı – hepsi bir soruyu doğal olarak cevaplayamazlarsa otomatik olarak bir web araması yapacak.

SEO şirketi Google, 2.000 cep telefonu kullanıcısını araştırdı ve katılımcıların% 27’sinin günlük olarak sesli arama yardımcılarını kullandığını , bir başka% 27’sinin ise haftada en az bir kez kullandığını buldu.

Bu arama trafiği için ne anlama geliyor?

Doğal dili kullanan daha fazla arama

Normal aramalar genellikle yalnızca anahtar kelimeleri içerir (‘IHOP açılış saatleri’), sesli aramalar tam, dilbilgisi açısından doğru cümleler kullanılarak yapılandırılır (‘IHOP Pazar günü saat kaçta açılır?’).

Aslında, Google şu anda bu ‘doğal dil’ sorgularını daha iyi barındırmak için çalışmaktadır. Geçen yıl Google I / O geliştirici konferansında, Google CEO’su Sundar Pichai, Google Asistan’ın bağlamı yeniden belirtmeye gerek kalmadan takip sorularını işleme yeteneğini açıkladı.

Bu, “Toplantı yı kim yönetti?” Gibi bir şeyi aramanıza olanak tanır. hemen ardından “Bana ödüllerini göster”.

Mobil cihazlarda daha fazla arama

Sesli arama ile sağlanan kolaylık, kullanıcılar mobil cihazdayken kendi başına gelir. Google için masaüstü web’de ve Mac için Siri’de (OSX Sierra’dan itibaren) mevcut olmasına rağmen, sesli aramalar bir masaüstü ortamında pek mantıklı değildir.

Daha Yüksek Görünürlük, sesli arama kullananların yarısından fazlasının (% 53) sürüş sırasında kullandığını ve% 21’inin başka bir etkinlik yaparken kullandığını buldu.

Yerel niyetle daha fazla arama

Sesli arama yerel SEO stratejiniz için ne anlama geliyor? Meeker’ın İnternet Trendleri Raporu 2016’ya göre, mobil sesle ilgili aramaların metin tabanlı sorgulara göre yerel tabanlı olma olasılığı 3 kat daha fazla. Bu, bu sonuçlarda görünmek isteyen işletmeler için yerel SEO‘yu kritik hale getirir .

Pazarlama stratejiniz için ne anlama geliyor ?

İçerikte uzun kuyruk ve doğal dil anahtar kelimelerini hedeflemeye bakın

Sitenizdeki soruları yanıtlayan içerik için, birinin arama sorgusunu nasıl tam cümle olarak ifade edebileceğini düşünün. İlham almak için sıkışmışsanız, web sitesi analiziniz bu kutuyu işaretleyen en az bir veya iki arama terimi göstermelidir.

SSS sayfası oluşturmak, müşteriler için en alakalı sorguları sorduğundan ve yanıtladığından ve belirgin soruları başlık etiketlerine koyduğundan, bunun için optimize etmenin kolay bir yoludur.

Sitenizi mobil cihazlar için optimize edin

Ekim 2016’da, StatCounter’a göre küresel mobil / tablet web taraması nihayet masaüstünü aştı, önceki hesap% 51.3 ve sonuncusu% 48.7 .

Mobil uyumluluk, 2015’ten bu yana bir sıralama sinyali olmuştur , ancak mobil kullanıcıların yerel aramalarından (‘yakınımla’ eklenen) aramalar gibi trafik alan işletmeler için özellikle önemlidir.

Yerel geliştirin SEO yerel niyetiyle hedef aramalarla

Google’ın 2012’deki Venedik güncellemesi , Yerel Evrensel sonuçlarının tetiklenmesini geliştirdi (aşağıda gösterilen ‘üç paket’ olarak da bilinir). Bu kutu, Neandertal’in “yakınımdaki yiyecek” isteğim gibi alakalı yerel sonuçları olan sorgularla karşılaştığında açılır:

Temel SEO tavsiyeleri bir yana, işte bu sonuçlardaki sıralamanızı yükseltmek için birkaç basit adım:

  • İşletmenize bağlantılar içeren uzun, benzersiz ve doğru biçimlendirilmiş bir açıklama da dahil olmak üzere Google My Business girişinizi doğrulayın . Ayrıca, web sitenize uygun yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, çalışma saatleri, telefon numarası ve işletme adresi yüklemeniz gerekir.
  • Çevrimiçi profillerinizde tutarlı bir ad, adres ve telefon numarası kullanın . Bu, Google My Business girişinizi ve web sitenizi içerir. Bu bilginin kesin olması gerekir.
  • Bunların yerel arama sonuçlarındaki sıralamanızı etkilediği gösterildiğinden olumlu eleştiriler edinin ve koruyun . İtibarınızı çevrimiçi olarak nasıl yöneteceğiniz hakkında daha fazla bilgi için kullanışlı kılavuzumuza göz atın: ‘ Olumsuz değerlendirmeleri nasıl ele alırsınız ve markanızın itibarını nasıl yönetirsiniz? ‘.
Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 2 Ortalama: 3]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı