Önemli Seo Bilgileri

Önemli Seo Bilgileri Bir Çok kişinin tüm arama  motorlarında aradığı Cevap Seo Nedir Ve ne işe yarıyor Herkes bu sorunun Cevabını aramakta.

seo ile herkes bir Görüş Ve teknik anlatmakta ama Herkesin görüşü tekniği farklı ve değişik olduğundan kimin ki doru olduğu anlaşılmıyor.

Peki Seo Nedir

İlk önce SEO anlamını Anlayalım SEO Anlamı Search Engine Optimization, kısaltmasıdır.

Türkçe de Anlamı Arama motoru optimizasyonu demektir Peki Ne işe yarar Bu Ve Nasıl Yapılmalıdır.

Seo nun Bir dünya yapılma şekli vardır  Peki bunlar nelerdir Tek tek sıralamaya sokarak size  bunları anlatmaya çalışacağım.

Peki nelerdir Bu SEO ile alaklı konular en Çok aranan Ve herkesin merak etiği öğrenmek istediği Şeyler.

Seo da Yapılması gereken konular

Seo da En Önemli Şey Özgün İçerik

Organik hit

Backlink alimi

Sosyal ağ Hit

Fazla anahtar kelime eklememe

Title Doru anahtar kelime seçme

sitenin Mobil uyumlu olması

Sitenin Doru yazı Şekli

Sitenin ssl Ne işe yarar

Sosyal ağlardan imleme

Sitenizde h1 h2 h3 h4 Doru yapılması

Önemli Seo Bilgileri Peki Bunlar neden Bu kadar önemlidir.

Seo da Organik Yazı Seo nun Bel Kemiğidir Sitenize Mutlaka Hiç Bir kopya olmadan hiç Bir yerden almadan Kendinizin yazdığı özgün yazıdır.

Ve özgün yazı sitenin tam bir bel kemiğidir hele hele bu yazının Benzeri yoksa sanalda o zaman Yemede yanında Yat demektir.

Google bu yazınızı O Bölümde en ön sıraya çıkararak sizi el üstünde tutar ve önemli olanda budur.

google nin Gözüne girip domain ve site değerini artırmak o yüzen Özgün içerik Yazarken Sıkılmadan Ve yazıyı 500 Kelime üstü tutmanıza Fayda fayda vardır.

Ve birde yazının içeriğiyle alakalı bir kaç kelimede içine eklerseniz işte o zaman hedefinize direk ulaşabilirsiniz.

İkincisi organik hit ama öyle sitelerden organik hit çekerek değil direk makalelerden gelen organik hit Dir.

her makale yazdığınızda google de bir yerlerde Çıkar ve buralardan size organik Hit Gelir Bu doğal Ve gerçek hit Dir.

Bazı insanlar var organik hit sitelerinden organik hit çekerek sitesinin alexe düşürdüğünü zannediyor ve işe yarıyor zannediyor Bu bir yanlış terimdir.

SEO da organik hit sitelerden çekilen hit demek değildir bunu yapan arkadaşlar yanlış yapmakla birlikte birde sitelerinin Bir çöp haline gelmesine neden olmakta sitesini de spama Sokuyor.

Dediğim gibi Bir makaleden gelen 1 organik hit bile size değer katar ama sakın ve sakın böyle organik hit sitelerinden boşu boşuna hit çekmeyin yararı yoktur hep zararlıdır her şeyin doğalı güzeldir.

Siz balık yiyorsunuz ama bu balık köpek balığı bilseniz yer misiniz Bence hayır düşünün ki önünüze Ton balığı diye geldi ama balık bu diye yediniz köpek balığı çıktı fark etmediniz işte organik hit sitelerinden çektiğiniz hitlerde öyle organik gözüküyor ama organik değildir organik hit deyince aklınıza hemen organik hit satan siteler gelmesin.

Bunlar sadece  sizin alexenizi düşürür alexe kandırır  google analiz kandırır ama google ana sistemlerini kandıramaz.

Evet gelelim Backlink almaya Bir Çok Site Sahibi Ve Bir çok Backlinkcı Bu yolda giderler ama bilinmesi gerekenler vardır.

Peki nedir bu bilinmesi gerekenler arkadaşlar ilk 3 veya 5 ay içinde sitenize backlink almayınız alırsanız sizi eksilere düşürür SEO da çok önemli düşünebilirsiniz ama Önemli olduğu kadarda zararlıdır.

Backlinkleri alırken dikkat edilmesi gereken konular  backlinkleri aldınız siteler çöp olmaması Ve en az  4 5 backlink çıkışlı Sitelerden tercih edilmelidir.

Ve sitelerin Sizin kategorilerin-ize uygun olması gerekmektedir aksı taktirde Bir SEO Sitesinden Alakasız Bir lokanta Tarzı Veya hiç alakası Olamayan Bir çilingir Sitesine link Giderse bunun Fazla Bir  Faydası Yoktur.

Olur ama fazla değil bunun Gibi alakasız sitelerden abanarak yüzlerce Backlink alımı yapıldığı taktirde Google Direk Sizi Banlar Spama Sokar Bu yüzden Blacklink alınırken Dikkatli olunmasında fayda vardır.

Gelelim Sosyal ağ hit dediğimiz olaya arkadaşlar  Ne oluyor Bu sosyal ağ hit derseniz Sosyal ağ SEO nun Bel Kemiğidir.

Size  sosyal ağlardan Gelen her hit sizi değeriniz e değer  katar Ve sitenizin Google gözünde Kaliteli Bir site oluş olursunuz.

Fazla anahtar kelime eklememe Nedir? çok Önemli bir konudur Sitenizin Her yerine Misal SEO Anahtar kelimeniz bunu eklemeyin bu sizi Değerinizi düşürür ve gerilere düşürerek sizi  googlenin gözünden bir spamcı olarak algılanır her Sayfanın titlesine ve Açıklamasına anahtar kelimeleri gömmeyiniz bu yanlış bir davranıştır.

Title Doru anahtar kelime seçme SEO da Çok Önemlidir Yeni bir site açtığınızda Anahtar kelimenizi Bir kere belirleyiniz ve bunu google ye işledikten sonra  değiştir meyiniz.

Anahtar  kelimeniz SEO ama Siz gidip Bunu Seo uzmanı yaparsanız Google Sizi Spam yapıyor algılar ve sizi cezalandırır.

Bu Anahtar kelime değiştirme olayını Yapmayın Siteniz dalgalanır Ve değer Kaybeder.

sitenin Mobil uyumlu olması Sizi rakiplerinizden daha  ön sıralara  çıkarmaya başarır ve mutlaka sitenizin Mobil uyumlu olmasına dikkat ediniz aksi taktirde siteniz google de Hep  gerilerde Durur İlerlemez hatta yok Olur SEO da Mobil uyumlu site En iyisidir.

Önemli Seo Bilgileri

Sitenin Doru yazı Şekli Yanı Şuan Benim yaptığım gibi SEO ile Bir makale yazıyorum ama SEO kelime-sinide Yazının içinde Vurguluyorum Buna Doru Makale Sistemi nedir Ve SEO Da Çok Önemli Bir Husustur.

Sitenin ssl Ne işe yarar Siteniz Mutlaka  Https Yanı ssl olması sizin SEO da Daha iyi yerlere gelmenize yarar çünkü SSL google tarafından güvenli Site tabir edilen Bir güvenliktir.

Siz bir siteye girdiniz ve alış veriş yapacaksınız tam bir ürün beğendiniz ama bir baktınız ki google bu site Güvenli Değildir diye uyarıyor peki siz Oradan alış veriş yapar mısınız bence hayır çıkar başka yere yönelirsiniz.

o Yüzden Bu SSL  SEO için Önemli bir husustur.

Önemli Seo Bilgileri Sosyal ağlardan imleme nedir SEO nun Bel Kemiğidir Peki Nasıl Yapılır Aslında  Çok Basit Bir Yöntemdir Sitenize Her Yazdığınız Makal Blog bunları Sosyal ağlarda Paylaşmaya Sosyal imleme nedir Her Yazınızı Mutlaka Sosyal ağlarda paylaşın SEO acısında Çok önemlidir.

Google Bu Davranışı sever Ve size SEO değeri vererek sizi göz bebeği yapar Sosyal İmleme Tüm sosyal ağlardan Gelen trafiklere denir Üşenmeden sitenizi gruplarda sayfanızda ve bir çok sosyal ağlarda paylaşın hep kazanırsınız.

Sitenizde h1, h2, h3, h4, Doru yapılması ana sayfada Mutlaka  H etiketlerine dikkat edin Sayfanızda H1 otomatiktir ama siz Üstüne basa basa halen sayfanızda H1 3 4 Kez yaparsanız Bu Sizi Spama sürükler Yanı Bu etiketlerde dikkat Edilmesi bir husustur SEO Kolay Bir şey Değildir ama Sabır işidir.

SEO da Biri size Gelip Hey Dostum Ben SEO uzmanı oluyorum Senin siteni 1 ayda başa alırım diyorsa Sakın inanmayın Öyle Bir dünya  yoktur Sakın Bu gibi insanlara Paranızı kaptırmayın SEO Sabir işidir demiştim Ve halen Diyorum SEO sabır işidir VE En az Bir seneye Anca Eksikleri Ve değerleri toparlar Sitenizi Bir sıfata sokarsınız öyle 1 ayda  Site asla Üst sıralara çıkmaz.

Ha çıkar ama Hacklink Backlink Sitenizi SEO da 1 Numara yapar ama sadece 3 ay sürer Sonra Banlanırsınız Bunun Hiç bir Kaçış Yolu Yoktur Ya Ban Ya Spam Sitenize SEO yaparken Bir dünya Emek Boşa gider Bunlardan da Uzak durunuz.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 3 Ortalama: 5]

hakkında Seo Devri

Ayrıca Kontrol Et

seo-ile-alakali-bilgiler

Seo İle alakalı Bilgiler

SEO nedir? Seo İle alakalı Bilgiler SEO, “arama motoru optimizasyonu” veya “arama motoru optimize edicisi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Destek Hattı