Etkili SEO metin yazarlığı, 2020’de trafiğinizi artırmaya yönelik ipuçları

Etkili SEO metin yazarlığı, 2020’de trafiğinizi artırmaya yönelik ipuçları SERP’lerde iyi sıralama yaparken faydaları vardır, ancak okuyucularınızı görmezden gelemezsiniz. Güven ve güvenilirlik oluşturmak için SEO metin yazarlığı için ipuçları.

Bu makale, SEO metin yazımınızın kalitesini korurken, arama motoru optimizasyonu yoluyla arama motorlarında nasıl sıralanacağına odaklanmaktadır  .

Şimdiye kadar web için yazdıysanız, kesinlikle arama motorlarının web kopyalama trafiğinde bazı rol oynadığını biliyorsunuz. SEO metin yazarlığı, arama motorlarından aldığınız ziyaretçi sayısını en üst düzeye çıkarabilir, çünkü ziyaretçiler içeriği aramak için makalenizin anahtar kelime öbeğini kullanır.

Ancak, arama motorlarında sıralama iyi yararları olsa da, okuyucularınızı da görmezden gelemezsiniz.  Güven, güvenilirlik oluşturmak ve okuyucularınızın daha fazlası için geri gelmesini sağlamak için SEO web kopyanızda  kaliteli içerik sağlamanız gerekir  .

Web için SEO metin yazarlığı nedir?

SEO web kopyası, Google gibi büyük arama motorlarındaki sıralamanızı artırmak için arama motoru botları için optimize edilmiş web içeriğidir. Arama motorları SEO web içerik yazma taktiklerinden yararlanarak daha iyi makalelerinizi kategorize edebilirsiniz.

SEO makaleleriniz, arama motoru sıralamalarında daha yüksek ve daha yükseğe çıktıkça, her makalenin pozlaması artar ve daha fazla ziyaretçi içeriğinizi görür. Ne kadar çok trafik alırsanız, o kadar çok para kazanırsınız, reklamlardan, satış ortağı satışlarından, oluşturduğunuz bir üründen veya kendi hizmetlerinizden kazanmak istersiniz.

Bununla birlikte, birçok girişimci SEO’ya biraz daha odaklanıyor, bu da okuyucuları ihmal edilirse bir hata olabilir. Bu makalenin amacı, arama motorlarından gelen trafiğinizi en üst düzeye çıkarmanın yanı sıra okuyucularınızı tatmin etmeyi ve kaliteli içeriği korumayı öğretmektir  .

SEO Web Kopyanız için Anahtar Kelime Bulma

Yazdığınız herhangi bir SEO web kopyası için, başka bir şirket veya müşteri için kendiniz yazıyor olun, her makaleye dahil edilecek potansiyel anahtar kelimeleri araştırmanız gerekir.

Birçok kişi  , karlı anahtar kelimeler aramak için Google’ın anahtar kelime aracını kullanır. Bu arama aracını kullanırken, iyi bir aylık küresel arama trafiği (5.000’den fazla ziyaretçi) içeren anahtar kelimeler bulmak isteyeceksiniz, çünkü anahtar kelimeyi iyi sıralarsanız 5.000’den az ziyaretçiden daha fazla trafik almak zor olacaktır. ifade.

Ayrıca, kullandığınız anahtar kelime öbeklerinin, bu anahtar kelimeler için sıralamaya çalışan az sayıda rakip web sitesine sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Bunu yapmak için, pazarlama uzmanı ve ‘SEO Basitleştirildi’ kitabının yazarı Michael Fleischner’e göre Anahtar Kelime Etkinlik İndeksi’ni (KEI) belirleyin  .

Bu gerçekten ne anlama geliyor?

KEI veya Anahtar Kelime Etkililik Endeksi, terim veya kelime için yapılan aramaların sayısını rakip sayfaların sayısıyla karşılaştırmaya yardımcı olan bir formüldür. Bu Dizin, hangi anahtar kelimelerin, kampanyanız için en etkili olabilecek en düşük sıralama rekabetiyle daha yüksek aramaya sahip olduğunu belirtir.

İşlem basit

Başlamak için, önce  SEO Web Kopyanızda kullanmak istediğiniz anahtar kelime öbeğini arayarak belirli bir anahtar kelimenin KEI’sini bulun  . Ardından, ister Google’da ister başka bir arama motorunda olsun, tercih ettiğiniz bir arama motorunda anahtar kelime öbeğini arayın. Son olarak, aylık küresel ziyaretçi sayısını arama sonuçlarındaki web sitesi sayısına bölün (bu web siteleri anahtar kelime öbeğiniz için rekabet etmektedir).

1’den büyük bir KEI iyi bir sayıdır, çünkü daha az rakip anahtar kelime öbeğini sıralamaya çalışır ve arama terimi için iyi bir sıralama şansınız vardır. KEI değeri 1’den az olan herhangi bir anahtar kelime öbeğini iyi sıralamak zor olacaktır ve SEO  makalenizde kullanmak için başka bir anahtar kelime öbeği bulmalısınız  .

Örneğin, belirli anahtar kelimeniz için ayda varsayımsal olarak 300 aramayı ele alalım. Google, bu anahtar kelimeye göre 225.400 sonuç gösterir. Rakip sayfaların popülerliğe oranını anlamak için, 300’ü alıp 225.400’e bölün. Sonuç 0.0013’tür, bu kadar düşük bir KEI anlamına gelir; bu, belirli bir anahtar kelimenin, büyük olasılıkla, gitmeniz için iyi bir kelime olmadığı anlamına gelir.

Daha az rekabet içeren iyi bir anahtar kelime öbeği bulmakta sorun yaşıyorsanız, ifadeyi daha küçük kategorilere ayırmayı deneyin. Örneğin, “köpek muamelesi” anahtar kelime ifadesini kullanmak yerine, “ucuz köpek muamelesi” veya “beslenme köpeği muamelesi” kullanmayı deneyin.

SEO web kopyasında kalitenin korunması

Daha önce de belirtildiği gibi, web kopyasının iyi olması için kaliteli makaleler yazmanız gerekir. Sonuçta, okuyucular neden sadece arama motorları için yazıyorsanız, söylediklerinizi okumalı ve verdiğiniz bilgileri satın almalı? Okuyucularınızı arama motorlarından önce koyun ve SEO web kopyanızın doğal olduğundan emin olun  .

Bunu yapmanın iyi bir yolu  , anahtar kelime yoğunluğunuzu yüzde beşin altında tutmaktır. Anahtar kelime yoğunluğunu belirlemek için, SEO web kopyasında kullanılan anahtar kelime öbeklerinin sayısını, makalenin tamamındaki toplam kelime sayısına bölün. Ardından, yüzdeyi almak için elde edilen sayıyı 100 ile çarpın.

CopyBlogger’ın kurucusu Brian Clark’a göre  :

“Anahtar kelimeleri tekrarlamanızın süper mi yoksa spam mı olduğunu anlamanın tek yolu, bu sıklığı içeriğin toplam uzunluğuna göre ölçmektir. % 5,5’ten fazla bir anahtar kelime yoğunluğu, anahtar kelime doldurma işleminden suçlu olabilir ve sayfanız Google tarafından cezalandırılabilir. Optimize etmek için anahtar kelimeleri dikkatsizce tekrarlamanız gerekmez. Aslında, bunu yaparsanız, tam tersi bir sonuç elde edersiniz. ”.

SEO makalelerini geri bağlama

Büyük arama motorları da kaç bağlantı makalelerinizi işaret bakın, bu yüzden arama motoru sıralamalarını artırmak için SEO web kopya backlink için iyi bir fikirdir. Bunu yapmak için, genel olarak kabul edilen en iyi uygulamalara dayanan bağlantı için bazı “ipuçları”:

  • Sitenizin veya diğer sitelerin ilgili iç sayfalarına bağlantı verin.
  • Sektörünüzün en büyük markalarından,  uzun vadeli bir bakış açısıyla çalışan ne tür bağlantı metinlerini öğrenin  … Doğal tutun.
  • “Oldukça erken”, gövde kopyasındaki ilgili içeriğe geri bağlayın.
  • Yaklaşık her 120 kelime içeriğinden alakalı web sayfalarına bağlantı verin.

SEO web kopyanız en yüksek kalitede içerik sağlıyorsa doğal olarak geri bağlantılar da alabilirsiniz  . Doğal geri bağlantılar oluşturduğunuz geri bağlantılardan daha iyidir, çünkü içeriğinizle gerçekten ilgilenen kişiler bu konu hakkında konuşmak ve başkalarıyla paylaşmak isteyecektir.

Bu SEO taktikleri tabii ki trafiğinizi artırmak için sadece onlar değil, ama onlar kesinlikle önemli büyük arama motorları tarafından sıralamasını etkilemek ve web sitenize daha fazla trafik götürmek için bilinir. Bu nedenle, onları göz önünde bulundurarak, web sitenizin sıralamasını önemli ölçüde optimize etmek ve trafik akışınızı oluşturmak için en iyi şansı var.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 4 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı