eticaret nedir

eticaret nedir Son Yıllarda Sıkça Duyduğumuz Ve tüm ülkelerde internet kullanımının Aşırı artmasıyla Birlikte.

Ortaya çıkan ticaretin dijital ortamdaki online olarak yapılan alış verişin ismidir.

eticaret nedir Bu Kadar yayılmasının Nedeni Son Yıllarda teknolojinin epey bir ilerlemesidir. teknoloji ilerledikçe eticaret siteleri’de Gün Geçtikçe artmaktadır. Teknoloji Bağımlılık Yaptıkça  İnsanlarımız artık Hep Kolaya Kaçmaktadır.

insanlar artık Her şeyini İnternet üzerinden Sipariş vermemektedirler, Bu nedenle Günümüzde eticaret Siteleri Oldukça Fazladır. artık internette Her şeyi bulabilirsiniz.

1. eticaret Kurmak İçin Ne Yapılmalıdır

eticaret işi nasıl yapılır diye düşünüyorsanız öncelikle iş fikrinizi ve planınızı belirlemelisiniz Ve Daha Sonra bir uzmandan yardım almalısınız.

Bir şirketiniz varsa faaliyetlerinize online eticaret üzerinden Sürdürmek  istiyorsanız. Şirketiniz yoksada Yapmanız Gereken şahıs ya da sermaye şirketi kurmak ile işe başlayabilirsiniz. Şirket kurma zorunluluğun çıkış noktası online satışlarınızı faturalandıracağınızdan dolayı vergi mükellefi olma şartının aranmasıdır.

Şirketinizi kurduktan sonraki Yapmanız Gereken adım alışverişlerde tüketiciyi Güven ve korumak Adına ve eticaret işlemlerini kayıt altına almak amacıyla oluşturulan işlem ETBİS’e (Elektronik Ticaret Bilgi Sistemine) kayıt yaptırmanız gerekmektedir. eticaret firmaları kayıt işlemleri 2 Aralık 2017 itibariyle zorunlu hale getirilmiştir.

2. eticaret için Şirket Kurmak Zorunlu Mudur?

İnternet üzerinden satış yaparken, yaptığınız satışları faturalandırmanız gerekir. Başka bir deyişle vergi mükellefi olmalısınız. Kredi kartı veya havale/EFT ile yapılan satış işlemlerinde fatura kesmeniz gerekeceği için böyle bir zorunluluk bulunmaktadır.

Aynı zamanda Sanal POS alabilmek ve işinizi yasalaştırabilmek için de vergi mükellefi olma zorunluluğunuz bulunur. Şimdilik ufak bir başlangıç yapmayı düşünüyorsanız O zaman, şahıs firması kurabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde bu şirketi Limited Şirket’e de dönüştürebilirsiniz.

3. İş yerim internette neden yer almalı Sizce?

İş yerinizin internette yer alması, size bir çok avantaj sağlayacaktır Peki nedir Bu avantajlar. eticaret sektörü her geçen gün biraz daha Çok büyümesi, Nedeniyle burada yer alan firmalarında sayısının artmasına Neden Oldu ve kullanıcıların da  Devamlı internetten alışverişine biraz daha sıcak bakıyor olması, şirketlerinde, işletmelerini internete taşımalarında büyük rol Oynamaktadır.

Bu Yazımızda iş yerinizi neden özellikle internette taşımanız gerektiğini Sizlere anlatacağız ve bir eticaret sitesi ile internet üzerinden Nasıl satış yapmanın ne gibi faydaları sağlayabileceğinin üzerinde bilgi Paylaşımı yapacağız.

4. İşletmenizin önünden geçenlere bağlı kalmazsınız

Fiziki Olarak mağazanıza müşteri çekmek için, işletmenizin önünden geçen kişilerle sınırlı kalabiliyorsunuz. Bu nedenle pek çok reklam yollarına Başvuruyorsunuz Yerel gazetelere, dergilere ve benzeri alanlara reklam verseniz bile yine de tüketicilerin işletmenizi bulmaları ve doğrudan size gelmeleri gerekmektedir.

Ama işletmenizi internette taşıdığınız’da nerede bulunduğunuzda çok önemli Olmayacaktır.

İnternet üzerinden satış yapabildiğiniz için Türkiye’nin herhangi bir yerindeki müşteriye ulaşmanız Daha kolay olacaktır.

İstanbul’da bir İşletmeniz varsa, Rize’deki bir müşteriye de satış yapabilirsiniz. İşletmenizi internette taşımanın size sağlayacağı en Güzel avantaj hitap ettiğiniz Tüketici kitlesini ülkenin 4 bir yanına genişletmek ve Daha çok kitleye ulaşarak Satışlarınız bir hayli artıracaktır.

Üretim hacminiz yeterliyse ve Müşterilerin tüm talebini karşılayacaksınız ve tecrübeniz varsa yurt dışına da Açılabilir Ve satış yapabilirsiniz.

5. 7/24 açık bir internette mağazanız olur

İşletmenizi internette taşıdığınız’da belli bir mesai saatleriyle’de kendinizi sınırlandırmamış olursunuz. eticaret siteniz, siz başında olmasanız Bile açık Kalır. Gece saatlerin’de alışveriş yapmak isteyen bir Müşteri internet sitenize girerek, ürünleri inceleyebilir Ayrıca beğendiği ürünleri direk satın alabilir.

Siz de ertesi sabah siparişi görür ve ürünü Onaylıyarak kargoya verebilirsiniz. Böylelikle işletmeniz mesai saatleri haricin’de de müşterilere ulaşma fırsatı yakalar Ve onlara Ulaşmış olursunuz.Dükkanınızın açık olmadığı Gün ve saatlerde de satış yapabilmek sizin satışlarınızı ve dolayısıyla da gelirlerinizi Büyük ölçüde artırmanız olanak Sağlayacaktır.

6. Sanal Ticaret Yapmak için İlk Yapılacaklar

  1. Şirketiniz yoksa Bir şirket kurmak Olacaktır
  2. eticaret sitesi yazılımına İhtiyacınız olacak
  3. Güzel Bir Domain (Alan adı İsmi)
  4. Kaliteli Sağlam Sunucu (Hosting)

7. Reklam ve Pazarlama Çalışmalarına Ağırlık Vermelisiniz

eticaret sitenizi açtıktan Hemen sonraki süreçte, Yapmanız Gereken markanızı tanıtmak için çeşitli pazarlama stratejileri Oluşturup geliştirmeye başlamalısınız. Kullanacağınız doğru Şekilde Bir dijital pazarlama yöntemleri ile markanızın adını duyurabilir sitenizin trafiğini Artırabilirsiniz.

8. eticaret Sitenize Zaman Ayırın

eticaret nasıl yapılır dediğimiz’de sitenize de en az fiziki İşletmeniz Gibi emek Vermeniz Gerekmekte mümkün olduğu Kadar Vakit ayırmanız Size Daha iyi konumlara getirecektir. Sitenizdeki ürünleri en güzel şekilde sergilemelisiniz, arka planda satışa hazır hale getirmelisiniz.

9. Belirli Bir Sermaye ile Yolla Çıkın

Kendinize Belirlediğiniz Bir Sermaye ile Ufak adımlarla yolla Çıkın İlk Hedefiniz Olarak  erken Dönüşüm alabilmeniz için Sizlere Neler Yapmanız Gerektiğini anlatacağız. Sitenizi Sosyal Medyada Tanıttın Sitenize Google Ve Diğer Tarayıcılarda yukarı Çıkmak için SEO Yaptırın Ve Yapın.

https://www.seodevri.com/seo/

https://www.seodevri.com/dijital-pazarlama/

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 4 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı