En çok değerlendirilen dört SEO taktiği

En çok değerlendirilen dört SEO taktiği Çoğu şirket organik aramanın değerini anlar ve bazıları sadece popüler “en iyi uygulamalara” güvenirken, diğerleri işletmeleri için daha yüksek getiri sağlayan nadir eylemleri bulmak için çok fazla zaman harcarlar.

Deneme, pazarlamacıların Google’ın süregelen evrimi ve işletmelerinin organik görünürlük ve edinme çabalarını etkileyen değişikliklerle başa çıkmak için kullanması gereken kritik bir araç haline geliyor. 

Sparktoro  istatistiklerinden Rand Fishkin’e göre , Google aramalarının% 50’sinden fazlasının Haziran 2019’da hiçbir tıklama ile sonuçlanmadığını ve bu eğilimin 2016’dan beri istikrarlı bir büyüme gösterdiğini gösteriyor. 

Herkes dinamik bir endüstride gelişmenin zor olduğunu bilir, ancak imkansız değildir.

FastCompany’a göre :  “İşletmelerin işleri rekabet avantajı sağlayacak şekilde farklı yapmaları gerekiyor”.

İşletmenizin organik arama kullanıcılarına rakiplerinizden daha fazla veya daha iyi değer sunmasını sağlayacak rekabet avantajı. 

Online iş farklı şeyler yapmak iki şey devam eden deneme ve underrated SEO taktikleri uygulanması anlamına gelir.

Bu makale en az kullanılan SEO taktiklerini kapsayacak.

Son zamanlarda, Moz’ın eski arama bilimcisi Russ Jones Twitter’da sordu: “Sence en önemsiz SEO taktiği nedir?”

Ve SEO uzmanları Russ’ın sorusuna aşağıdaki cevaplarla geri döndüler:

Farklı şeyler yapmak ve organik edinme çabalarınızdan daha iyi bir getiri elde etmek için düşünmeniz gereken en önemsiz SEO taktiklerini daha derinlemesine inceleyelim.

SEO taktikleri # 1: İçeriği güncelleme

“TO’lar gitti. Geri dönmeyecekler, fakat sosyal katılım düşmüyor, Bu yüzden stratejideki değişim iyi olmalı, bu platformlarda katılımı nasıl artıracaksınız ve bu platformlarda nasıl bir kitle yetiştireceksiniz? bu izleyici, aslında onunla ne yapıyorsun. 

Çoğu pazarlamacı dikkatlerini, zaman içinde performans ve kullanıcı katılımına bakmadan yeni içerik oluşturmaya odaklar, eski içeriğin yeni içerikten daha değerli olabileceğini bilmelisiniz, çünkü bu, kullanıcılarınız için nasıl geliştirebileceğiniz konusunda daha iyi bir anlayış sağlar.

İçeriğinizi kullanıcı davranışı, geri bildirim ve yeni teknolojilere (yani Öne çıkan snippet’ler) göre yenilemek çok önemlidir, bu düzgün bir şekilde yapıldığında görünürlük ve trafikte bir artış bekleyebilirsiniz.

Çoğu insanın bir konuyu hedefleyen bir grup kelime yaptığı gibi içerik oluşturmayı bırakın, bunun yerine kitlenizi gerçekten eğiten veya eğlendiren içerik oluşturun . 

Artık 90’larda olmadığımızı ve Google veya Netflix gibi içerik krallarına karşı rekabet edebilmek için olağanüstü bir şey yaratmanız gerektiğini unutmayın . 

Nasıl yapılır:

İçeriği güncellemek zaman ve çaba gerektirir, ancak iyi sıralanan eski sayfaları artırarak verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. 

İçerik Denetimi (yeni siteler için geçerli değildir):  Doğru trafik analizi yapmanız ve trafiğinizin nereden geldiğini öğrenmeniz gerekir. Önemli bir miktarının eski sayfalardan geldiğini görünce şaşırabilirsiniz. Bu durumda, tüm içeriği yeniden yazmak zorunda değilsiniz.

Birkaç ipucu görelim:

 • Güncel olup olmadığını kontrol edebilir ve eski parçaları değiştirebilirsiniz
 • Birkaç yararlı bilgi, belki birkaç alt başlık veya diğer alakalı anahtar kelimeler ekleyin
 • Bilgileri daha kullanıcı dostu olacak şekilde yeniden düzenleyin
 • Multimedya ekle
 • Nihai yazım veya dilbilgisi hatalarını düzeltme

Vaka Analizi:

Eski içeriği yenileme gücünü daha iyi anlamak için, animalz.co’dan kısa bir örnek olay incelemesi :

Güncellenen yayın, 59.927 sayfa görüntüleme tahminine kıyasla, verilen sürede 90.137 sayfa görüntüleme aldı. Bu, gözlem süresi boyunca 30.000 sayfa görüntülemede önemli bir farktır, bu da bize yenilenme potansiyelini ve bunu neden dikkate almanız gerektiğini gösterir.

Eski içeriği güncellemek SEO taktiğiniz için saf altın olabilir. Bu önemsiz bir stratejidir, bu yüzden bundan yararlanmalı ve bir fırsat olarak görmelisiniz.

SEO taktikleri # 2: Dahili bağlantı

“Dahili bağlantılar sadece sizin için değil. Onlar sizin okuyucularınız için. Bu yüzden her bağlantının yararlı olduğundan emin olun. ”

Dahili bağlantılar sitenizdeki içeriği birbirine bağlar, kullanıcı kullanıcılarına destek sağlar ve Google’a web sitenizin yapısı hakkında fikir verir. Dahili bağlantıya dayanarak, Google bir hiyerarşi oluşturabilir ve gerekli sayfalara en yüksek bağlantı değerini sağlayabilir. 

Kevin Indig’e göre  , doğru yapı sitenin türüne, işletmeye bağlıdır. Her web sitesinde farklı bir dahili bağlantı vardır ve işletmeniz için doğru olanı seçmek SEO sonuçlarınızı artırabilir. 

 

Nasıl yapılır:

 1. Site yapınızı tanımlayın 
 2. Sitenizi Tara
 3. Dahili PR ve CR’yi hesapla
 4. “Gerçek PR” elde etmek için geri bağlantılar ekleyin
 5. Zaman içindeki etkisini (dahili + bağlantılar) anlamak için tarama hızı formu günlük dosyaları ekleyin
 6. Metrikleri sıralama ve sıralama
 7. Optimum bağlantı dengesi / odaklama için optimize edin

Vaka Analizi:

Tarama sırasında aşağıdakileri gösteren bir deneme yapın:

 • Bağlamadan önce 161 ile karşılaştırıldığında 454 konumlu sayfa;
 • daha önce 454 ile karşılaştırıldığında 1900 ilk 100 anahtar kelime sıralaması;
 • bağlamadan önce 103.000 ile karşılaştırıldığında, ilk 100’de yer alan anahtar kelimelerle ilgili 388.190 numaralı hacim araştırması.

SEO taktikleri # 3: Marka bilinci oluşturma

“Markalaşma, daha iyi SEO yapmak için tek umudumuz.” 

Tüm pazarlamacılar, markalaşmanın işletmeler için ne kadar önemli olduğunu biliyorlar. Bir marka güven ilham verir ve bu da SEO sonuçlarını artırır, çünkü kullanıcılar şirketinizi biliyorlarsa web sitenizi tıklamaya daha eğilimli olurlar. Ve bu, sitenizin yüksek otoriteye sahip olduğu ve iyi sıralamalarla ödüllendirdiği Google algoritmaları için bir ipucu. 

Google, arama sonuçlarını öncelikli olarak kullanıcı dikkate alarak önceliklendirir; arama motoru markaları tanımıyor.

Bir kullanıcı web sitenizin bağlantılarını tıklarsa, markanıza güvenen arama motorunu gösterir. Bu bir kazan-kazan durumu ve markalaşmaya yatırım yaparak bu fırsattan yararlanmalısınız. 

Nasıl yapılır:

 1. Keşif Kanallarına Yatırım Yapın
 2. Markalı Aramayı Teşvik Edin
 3. Özel bir şey yarat

Vaka Analizi:

Pratik bir örnek alabiliriz. Kesinlikle binicilik şirketi Uber’i biliyorsunuzdur.

Bu şirket rakiplerine kıyasla en yüksek marka bilinirliğine sahipti ve istatistikler bize yüksek gelirlerinin çevrimiçi ve elbette birçok müşteriye sahip olduğunu gösteriyor. 

SEO taktikleri

Şirket, müşterilere karşı ciddi şiddet suçları işlediği iddia edilen sürücülerle bazı yasal sorunlarla mücadele etmesine ve haberlerle ilgili olanların parçacıklarda gösterilmesine rağmen, Uber hala çok fazla tıklama alıyor.

Bu, iyi markalaşma nedeniyle mümkündür. Müşteriler bu şirketi tanıyor ve olumsuz haberleri görseler bile güvenleri devam ediyor. Uber’in SEO’da daha iyi bir iş yapabileceği doğru olsa da, yine de etkileyici sonuçlara sahip ve daha fazlasını hedefliyor olabilir.

SEO taktikleri # 4: TO optimizasyonu

“Hükmetmek istediğiniz bir SERP’ye bakın. Oldukça benzer görünecek (hatta sıkıcı), bu yüzden kullanıcıyı şaşırtacak bir şey yapın. Teklifinizin heyecan verici ve diğerlerinden daha iyi olmasını sağlayın. ”

TO, tıklama oranını temsil eder ve web sitenize kaç kullanıcının tıkladığını, onu gören toplam kullanıcı sayısından gösteren kaç metrik olduğunu gösterir. TO, SEO stratejilerinin önemli bir parçasıdır.

Siteniz iyi sıralanırsa, arama motoru sayfasındaki üç konumda gösterildiğini, ancak yalnızca birkaç kullanıcının tıkladığını varsayalım, bu TO optimizasyonuna ihtiyacınız olduğunu gösteren bir işarettir. 

SEO taktikleri

Tıklama oranları daha iyi bir sıralama elde etmenize yardımcı olur. Web sitenizin TO’su yüksekse, kullanıcılar için alakalı içerik sağladığınız veya sorguyla hizaladığınız Google için bir işarettir. 

Nasıl yapılır:

TO’yu, başlıkları, meta açıklamaları, URL’leri optimize etme gibi birçok yöntemle optimize edebilirsiniz. 

 • Anahtar Kelime Amaç Eşleme
 • Mesajlaşmanızı optimize edin 
 • SERP’nizi geliştirin

Vaka Analizi:

Daha iyi anlamak için bir örnek görelim. Pinterest üzerinde bir deney yapıldı. Testin iletkenleri Pinterest’in açıklamaları olmayan pimlerle dolu olduğunu fark etti.

 mevcut tarifnameye ek olarak göstererek, onlara özel işaretçilerini ve geliştirilmiş açıklamaları aldı. Deneyin sonuçları beklenmedikti: trafik yaklaşık% 30 arttı.

Bu, iyi bir optimizasyon TO kampanyasının işletmeniz için neler yapabileceğinin bir örneğidir.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 2 Ortalama: 5]

3 Yorum

 1. Seo taktikleri her geçen senelerde farklılıklar gösteriyor. Bunları takip etmek ve yeni yöntemleri hemen keşfetmek gerekir. Yoksa geri kalabilir ve eski yerinize bir daha gelemeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı