E-Ticarette Sosyal Medyanın Önemi Nedir

E-Ticarette Sosyal Medyanın Önemi Nedir günümüzde neredeyse tüm internet kullanıcıları tarafından bir şekilde veya başka bir şekilde kullanılan en önemli iletişim araçlarından biridir.

Büyük bir kitlenin, sosyal medya verilerini gazete ve diğer haber yayınlarından ziyade takip ettiğini biliyoruz. Son yıllarda, mobil teknolojilerin gelişmesiyle birlikte, artık sosyal medya platformlarını kullanmak için bilgisayarda olmanıza gerek yok. Elbette, bu durum dünyadaki neredeyse herkesi etkiledi ve popülerlik oranları zaman zaman değişebilse de sosyal medya yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Bu yüzden şirketler sosyal medya ortamlarını kurumsal web sitelerinden daha fazla kullanıyorlar. Aslında, sosyal medyaya rakip geleneksel bir medya temsilcisi olan televizyonların programlarını sosyal medyada duyurması gerçeğini göz önüne alarak, dijital medyanın ve sosyal medyanın geleneksel medya araçlarının önünde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sosyal medyanın bir diğer avantajı, verinin saniyeler içinde milyonlarca insana ulaşabilmesi ve bu faaliyet için özel reklamcılıktan başka bir bedelin olmadığıdır.

Sosyal medya pazarlama araçları

Sosyal medya platformları, kullanıcılara istedikleri zaman izledikleri platformların yayınlarını gösterir. Örneğin, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıttığınız bir Facebook sayfasındaki güncelleme, bu sayfayı izleyen kullanıcılar tarafından görüntülenebilir. Ancak, sayfanızda yeterli takipçi yoksa, güncelleme sınırlı bir alanda görüntülenir.

İsterseniz, sosyal medya platformlarındaki ücretli reklam hizmetlerinden de yararlanabilir veya sosyal medya hesaplarınıza daha fazla kullanıcı çekebilirsiniz. Ücretli reklamlar kullanırsanız, ulaştığınız kitle, reklam için belirlediğiniz bütçeyle doğrudan orantılı olacaktır ve sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek, geniş kitleleri hedefleyebilecek uzun vadeli bir yatırım olacaktır.

Sosyal medyadaki varlığınızı artırmak, Google aramalarındaki varlığınızı da iyileştirir. Google, arama sonuçlarında öncelikle sosyal medyada daha etkin olan markaları ve siteleri konumlandırır. Başka bir deyişle, sosyal medyadaki varlığınız aslında aynı zamanda bir arama motoru optimizasyon bileşenidir.

Sosyal medyadaki varlığınızı iyileştirmek Sizin ürünlerinizi ve hizmetlerinizi geniş kitlelere taşımak ve popülerliğini artırmak için ekibimizden destek alabilir ve en etkili sosyal medya stratejilerini uygulamaya koyabilirsiniz.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 4 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı