E-Ticaret Seo Nedir

E-Ticaret Seo Nedir Elektronik Ortamda internet üzerinden alış veriş imkanı sunan firmaların website sayfalarını arama motorların’da iyileştirmesine Ve organik aramalar’da iyi konumlar’da yer almalarına ve Satışların Da artması için yapılan çalışmalara verilen Attır.

Kısaca Google Seo çalışmalarının E-ticaret sitelerine Düzgün Şekilde uygulanması olayıdır.

Bu olay normal sitelere uygulanan arama motoru optimizasyonu’na çalışmalarına göre daha da zordur Ve zahmetli bir iştir.

Bunun sebebi Olan unsurlar ise google’nin yeni çıkarmış olduğu ve sürekli güncellediği algoritmalarıdır. En son güncellemede 23 Ocak 2020 tarihinde Featured Snippet adıyla karşımıza çıktı. Bu algoritma da asıl amaçlanan olay web sayfalarının içeriğini tam olarak anlaşılır Şekilde olması oldu.

İçerikler konusun’da zayıf olan siteler ağzıyla kuş tutsa google gözünde hiç bir yere gelemeyecek Şekilde oldular. Zaten bunun alt yapısını son iki yıldır çıkardığı algoritmalarla duyurmaya başlamıştı.

E-Ticaret Seo Nedir dikkat etmemiz gereken unsurlar belli başlı kurallardır.

Bu tür platformlar insanların eğlenmek için değilde alış veriş yapmak için vakit geçireceği platformlardır.

İnsanlara bir ürünü satmak o kadar kolay değildir. Bir çok rakibiniz vardır. Hangi firma daha çok güven veriyorsa müşterilerine alışveriş hakkını ondan yana yapacaktır.

Müşterilerine güven vermek için bir çok kriter vardır. Bunların başlıcaları da kullanımı kolay Olan kaliteli ve hızlı Mobil uyumlu bir web sitesidir.

Firmanıza ulaşılabilecek bir mail adresi Ve Telefon numarası açık adres ve Canlı Destek bulundurulmalıdır. Çağrı merkezi konusu ayrıca çok önemlidir.

Güven konusunu Rahatlıkla aştıktan sonra gelelim ürünlere.

Bir ürünü satmak için onu iyi pazarla malısınız aynı mağazada Nasıl Pazarlıyor Özeliklerini anlatıyor Ve Satıyorsanız aynı Şekilde Sitenizde Yapmalısınız.

Peki bu nasıl olacak ki Ürünlerinizin resimlerini bir ya da iki açıdan Düzgün temiz Şekilde Çekip Sergilemek. Ürün Resimlerini 4 adet Farklı açıdan vermek daha mantıklı olacaktır.

Bunların haricin’de o ürünlerle alakalı tanıtım videosu çekmeniz ve detaylı olarak ilgili sayfada ürünlerle ilgili açıklamaları yazmanız sizi her konu’da SEO ve Satış Anlamında bir adım önüne götürecektir.

blog sitesiyle bir e-ticaret sitesine yapılacak Seo çalışması asla aynı Bir şey değildir.

Arama motorlarının istemiş olduğu kriterler aynı olsa da iki oluşumun’da ziyaretçiyi sitede tutması için izlemiş oldukları stratejiler farklıdır.

Biri güzel bir ürün ile çıkar biri çok güzel bir makale Yazarak  kullanıcıyı sitede tutabilir.

Ortak olan tek şey ortalama ziyaretçi Süreleridir.

Bunu ne kadar uzun süreye çıkarabilirseniz o kadarda başarılı olursunuz.

Çünkü google’de bu değerlere çok önem verilir. Ziyaretçi girdi Beklemedi hemen çıktı. O zaman sen o ziyaretçine hiç bir şey veremiyor sundur. Kullanıcıları sitelerimizde tutmak artık en önemli faktörlerden Biri olmuştur.

E-Ticaret siteleri’ne uygulanacak SEO çalışmaların’da dijital pazarlamayı’da aktif olarak kullanmanız Size büyük fayda sağlayacaktır.

Nedir bu pazarlama kanalları? Sosyal medya Veya e-mail pazarlaması Veya mobil pazarlama, affiliate marketing, ad words. Bu kanallar ile doğal Olarak bir trafik alacağınız’dan dolayı düzgün optimize edilen sitenizin başarıya ulaşması kaçınılmaz Olacaktır.

Sizlerde  Kendinize Bir e-ticaret Danışmanı Arıyorsanız  Whatsapp Destek Hattından Bizlere Ulaşabilirsiniz.

https://www.seodevri.com/seo/

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 5 Ortalama: 5]

2 Yorum

  1. E-ticaret Seo Hakkında Güzel Bir anlatım olmuş elinize kolunuza sağlık E-ticaret SEO sunu bilmeyenler için Yararlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı