Daha İyi Arama Motoru Sıralaması İçin Bloglama SEO

Daha İyi Arama Motoru Sıralaması İçin Bloglama SEO Bloglamaya gelince, en kritik faktörlerden biri uzman mı yoksa sadece hobi mi olduğudur. Başka bir deyişle, insanların okumaktan zevk alacağı yüksek kaliteli içerik üretmek için gerekli beceri ve bilgiye sahip misiniz?

Bloglama çok kolay olabilir, ancak çoğu yeni blogcu, arama motorlarının uygun içeriğe sahip olmayan bloglara nazikçe almadığını öğrenmek için şaşırır. Bu özellikle daha belirsiz anahtar kelimeler için geçerlidir. Bunun nedeni, arama motorlarının siteleri alaka düzeylerine göre sıralamayı sevmesidir ve yüzlerce vasat blog ile yapılan arama sonuçlarını kötü bir şekilde sıralar.

SEO endüstrisi, içeriğin değerini anlıyor ve anahtar kelimeler değil, içerikte aranacak şekilde optimize edilmiş bloglar oluşturdular. Bu tür bloglara bağlantı metni denir.

Blogun Amacı Nedir?

Basitçe ifade etmek gerekirse, bu bloglar yalnızca Google, Yahoo ve Bing’de iyi sıralama yapmak için oluşturulmuş bir blogdur. yani bir spam gönderenin cenneti. Blog topluluğu, kaliteli anahtar kelimeler kullanmayı sevdiğinden, birçok pazarlamacı, anahtar kelime tabanlı bağlantı metni ile SEO başarısı için tasarlanmış bloglar oluşturdu.

Evet, blogunuzu anahtar kelimeler için optimize edebilir ve yine de harika bir SEO derecelendirmesini koruyabilirsiniz. Ancak, anahtar kelimeleri ne zaman kullanacağınızı da bilmelisiniz. Ve ilgili yazılacak anahtar kelimeleri nerede bulabilirim?

Blogunuzda anahtar kelime çapa metni kullanmanın iki ana nedeni vardır.

İlk neden alaka düzeyidir: metnin gövdesinde anahtar kelime çapalarına sahip blog gönderileri, bulunmayanlardan daha yüksektir.

İkinci neden rekabetçi amaçlar içindir: başlıkta anahtar kelime çapa metni içeren blog yazısı genellikle blog yayınlarından daha sık aranır. Bu mantıklı çünkü araba almak isteyen bir kişi olsaydınız, sadece “Ford Mustang” anahtar kelimelerini kullanarak özel olmayan araba modeli arar mıydınız? Tabii ki, insanlar bu durumda diğer anahtar kelimeleri kullanarak arama yapar, ancak popüler bir anahtar kelime blogunuza arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) daha yüksek görünme şansı verir.

Hem SEO hem de blog blogger ile, yazınıza bazı anahtar kelimeler eklemek ve sadece bazı anahtar kelimelerin aramada başarılı olacağını hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, başlıklarınızı nasıl planladığınıza dikkat etmeli ve başlığınızın bir anahtar kelime öbeği içerdiğinden emin olmalısınız.

Ayrıca blog yayınlarınıza bazı SEO etiketleri eklemek isteyeceksiniz.

Blog ağlarını spam yapıyormuş gibi görünmek istemezsiniz; doğal görünmek istersiniz, okuyucuları blogu yazmanıza yardımcı oluyormuş gibi hissettirirsiniz. Bu etiketler meta etiketleri, başlık etiketlerini ve site haritanızı içerir.

Kendiniz için bir blog çalıştırıyorsanız, blogunuzu dünyaya tanıtmak için bir sosyal medya kampanyası oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu, çevrimiçi itibarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, profesyonel olmayı unutmayın ve asla blogunuzu tanıtmak için anahtar kelimeler kullanmayın.

Daha İyi Arama Motoru Sıralaması İçin Bloglama SEO Hayattaki her şeyde olduğu gibi, blogunuza yazmayacağınız anahtar kelimeleri sığdırmaya çalışmayın. Bu blogunuzu amatörce ve arama motorları için kafa karıştırıcı görünümlü bırakacaktır. En iyi bloglar doğal bir akışa ve doğru tona sahip olma eğilimindedir.

Son olarak, bloglamaya başlıyorsanız, yavaş yavaş mükemmel içeriklerin güçlü bir temeli üzerine kuracağınız bir hobi bloglamayı düşünün. Bu arama motorlarında iyi bir rütbe olacak bir blog oluşturmak için ilk adımdır.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı