Başlık etiketlerinizi kısa ve ilgili tutun

Başlık etiketlerinizi kısa ve ilgili tutun Sitenizin başlık etiketi (tarayıcının üstünde görünen açıklama), arama motoru sonuçlarının konumunu (SERP) belirleyen en önemli faktörlerden biridir.

Bununla birlikte, iki yaygın hata vardır, ancak insanlar başlık etiketini oluştururken taahhüt ederler. Birincisi, sitedeki tüm sayfalar için genellikle blog adı olan tek bir başlık kullanmaktır. Bir sayfanın başlığı içindeki içerikle eşleşmesi gerektiğinden bundan kaçınılmalıdır.

Tüm sayfalarda “Seodevri Blog” başlığını kullandığınızı varsayalım. “Yeni SEO 3” hakkında konuşan bir yazınız olsa bile, bu yazının başlık etiketi çok etkili olmayan “Seodevri Blog” olacaktır (anahtar kelimelerle eşleşme olmadığı için). Çok daha iyi bir başlık, blog adından ziyade gönderi adına tam olarak eşit olan “Yeni Seo 3” olacaktır.

İnsanların taahhüt ettiği ikinci hata, arama motorlarının hepsini dikkate almasını umarak başlık etiketine çok fazla anahtar kelime eklemektir. Hiç böyle bir başlık gördünüz mü: “Seo Blog – bloglar, web siteleri, teknoloji, internet, uygulamalar, yazılım, donanım ve hemen hemen her şey için kaynaklar bulduğunuz yer!”

Arama motorları, toplam anahtar kelime sayısına bağlı olarak başlık anahtar kelimelerine bir değer koyduğundan bu durumdan da kaçınılmalıdır. Sonuç, başlıkta sahip olduğunuz anahtar kelime sayısı ne kadar yüksek olursa, her birine atfedilecek değer o kadar küçük olur.

Bu nedenle, iyi bir başlık etiketi kısa (en fazla 4 veya 5 anahtar kelime) ve sayfa içindeki içerikle alakalı olmalıdır.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı