2020’de web sitenizin sıralamasını nasıl yükseltebilirsiniz?

2020’de web sitenizin sıralamasını nasıl yükseltebilirsiniz? Arama motorlarında web sitesi sıralamasını etkileyen faktörler vardır. Bu faktörleri dikkate alarak bir web sitesinin arama motorlarında nasıl sıralandığını belirler.

Birçok kişi, büyük arama motorlarının anahtar kelime aramaları için hangi web sitelerinin en iyi olduğunu belirlemek için web sitelerini nasıl sıraladığını merak eder.

 Bu, özellikle çevrimiçi pazarlamaya yeni başlayanların şaşırtıcı bulduğu bir şeydir.

Arama motoru optimizasyonu  ( SEO ) yöntemleri ile bir web sitesinin sıralamasını artırmak için cevap  her zaman kesin değildir, ancak önemli ölçüde web sitelerinin sıralamasını etkilediği bilinen çeşitli faktörler vardır.

Arama motoru optimizasyonunu artırmak ve bir web sitesinin içeriğini, bir web sitesinin mimarisini ve bir web sitesinin bağlantı popülerliğini içerecek şekilde büyük arama motorlarındaki web sitelerinin sıralamasını etkileyen en önemli faktörler arasındadır.

Hatta olarak  arama motoru yenilikleri  önceden devam bu en iyi anahtar kelime aramaları için uygundur web sitelerinin motoru optimizasyonu ve kararlılık aramak için anahtar faktörler kalmıştır.

Web sitesinin içeriği

Eski “İçerik kraldır” demesi asla fazla vurgulanamaz. Bir web sitesinin içeriği şüphesiz bir web sitesinin arama motorları tarafından sıralamasını belirleyen bir faktördür.

Aslında, arama motorları web’de kaliteli içeriği ödüllendirmek için sürekli olarak yeni teknolojiler geliştirmektedir.

Bir web sitesindeki içerik kalitesi ne kadar yüksek olursa, web sitesi arama motorları tarafından o kadar yüksek olacaktır. Buna karşılık, bir web sitesinin yüksek sıralaması, bir web sitesinin belirli anahtar kelime aramalarıyla alakalı olduğunun kesin bir onay işaretidir  .

Bir web sitesinin içeriğinde, arama motorları tarafından web sitelerinin anahtar kelime aramaları için alaka düzeyini değerlendirirken dikkate alınan şeyler arasında.

web sitelerindeki başlıklar ve sayfa başlıkları, biçimlendirilmiş metinler ve bir web sitesindeki bağlantılar, web sitelerinin URL’leri ve web sitelerindeki sayfa içeriği yer alır.

 Bu şeyler, arama motorlarının anahtar kelime aramaları için yüksek sıralamayı hak eden web siteleri kurmasına yardımcı olur. Bu nedenle, bir web sitesi arama motoru optimizasyonu ile yüksek sırada olmak için, çok çeşitli oranlarda web sitelerinin sıralamasını etkilediğinden içeriğin bu yönleri iyi bir denge sürdürmek önemlidir.

Web sitesinin içeriği hakkında daha fazla bilgi

Bir web sitesinin sayfasındaki anahtar kelimelerin doğru dengesi genellikle bir web sitesinin içeriğinde yüzde dört ila beş arasında olmalıdır. Bu, bir web sitesinin anahtar kelime aramaları için yüksek sıralama olasılığını artırmaya yardımcı olur.

 Buna ek olarak, anahtar kelime bir web sitesinin URL’sine, bir web sitesinin sayfa başlığına ve bir web sitesinin başlığına eklenirse, web sitesi arama motorları tarafından uygun sıralama şansını artırır.

 Arama motorlarının yalnızca bir web sayfasının açıklamasını gösteren etiketlere baktığı önceki teknolojilerden farklı olarak, bugün büyük arama motorları tarafından kullanılan arama motoru teknolojisi , web sitesinin anahtar kelime aramaları için uygun içeriğe daha yakından bakmak için mega etiketlerin ötesine geçmektedir.

Bu nedenle, bir web sitesinin içeriğinin özgünlüğü, anahtar kelime aramaları için bir web sitesinin uygun bir sıralamasını oluşturmak ve sürdürmek için çok önemlidir.

Daha bir web sitesinin arama motoru arama sıralamasında şansını artırmak için, cesur anahtar kelimeler bazen yardımcı olabilir. Bu, bir web sitesinin, bir web sitesinin anahtar kelime aramaları için iyi olduğuna ikna edici bir şekilde uzun bir yol olan düzgün bir şekilde tutulduğunu gösterir.

Web sitesinin videoları ve SERP sıralamaları

Videoların günümüzde ayrıcalıklı bir içerik olmasının nedenlerinden biri, kısa / özlü bir şekilde büyük miktarda bilgi sunma konusunda çok iyi olmalarıdır.

Bir resim bin kelimeye bedeldir, hepimiz biliyoruz ve bu mantığa göre, yaklaşık 600 milyon metin olan bir dakikalık videoda yaklaşık 1.8 milyon kelime iletişim kurabiliyoruz.

SEO açısından  bu çok önemli.

 Ziyaretçinizin “kalma süresi” veya oturumu ne kadar uzun olursa, videonuzun değerini ve barındırdığı web sayfasının güvenilirliğini görmek için Google gibi arama motorlarına sahip olma şansınız o kadar artar ve sonuç olarak sayfaya daha yüksek bir sıralama kazandırır.

Google’a videonuz hakkında metinsel bilgi sunmanın yanı sıra, çekici bir küçük resme sahip olması gerekir.

yakın zamanda yapılan bir e-posta röportajında, CTO ve Movavi’nin kurucu ortağı Sergey Pavlishin,

“SERP tıklama oranı ile ilgili olarak, küçük resimler daha da önemlidir, çünkü biz insanlar olarak doğal olarak akılda kalıcı ve güzel görüntülere yöneliyoruz. Ayrıca YouTube kanalımız için son derece önemlidir . ”

Web sitesinin mimarisi

Bir web sitesinin mimarisi  web sitesinin içeriği yalnızca uygun olmadığını sağlamalıdır, ancak içerik okunması kolay olduğunu. Bu bir web sitesi mimarisi düzgün bir web sitesinin içeriğine arama motoru optimizasyonu sağlamak için muhafaza edilmesi gereken bir numaralı nedenidir.

Başka bir deyişle, web sitesinin mimarisi, arama motorlarının bir sitenin içeriğini okumasını kolaylaştıran iyi biçimlendirilmiş kodlara sahip olmalıdır. Kodların iyi kodlanmaması, arama motorlarının tamamen bir web sitesinin içeriğini kaçırmasına neden olabilir, bu da arama motorları tarafından kötü sıralama anlamına gelir.

Bu nedenle, web siteleri eski içerik yönetim sistemlerinden vazgeçmeli ve URL yeniden yazma teknolojilerini kullanan daha yeni, daha gelişmiş kodlama sistemlerini kullanmalıdır. Yeni içerik yönetimi teknolojileri, bir web sitesinin içeriğini büyük arama motorları tarafından kolayca okunabilir hale getirir.

 Bu, web sitesini arama motorları tarafından daha görünür hale getirir. Ayrıca, bir web sitesi kolayca engelli insanlar tarafından okunabilir hale getirmek de bir web sitesi büyük arama motorlarında yüksek sıralaması şansını artırır.

Web sitesinin bağlantı popülerliği

Söylemeye gerek yok, bir web sitesinin popülaritesi, bir web sitesinin anahtar kelime aramaları için ne kadar alakalı olduğunun iyi bir göstergesidir.

 Trafiği yüksek bir web sitesi, web sitesinin belirli anahtar kelimeler için alakalı bilgiler içerdiğini gösterir.

 Bu nedenle, bir web sitesinin popülaritesi arama motorları tarafından bir web sitesinin anahtar kelime aramaları için alaka düzeyini belirlemek için bir kriter olarak kullanılır.

 Google ve Yahoo, özellikle web sitelerini sıralamak için bu kriteri kullanan iki büyük arama motoruna örnektir.

Birçok arama motoru, bir web sitesinin popülerliğini belirlemek için diğer web sitelerindeki web sitelerinin gelen bağlantılarını da kullanır.

Bir web sitesine bir referans veya bağlantı başka bir web sitesi içinde yapıldığında, arama motorları bu web sitesi için “güven oyu” olarak değerlendirir.

Bu, yönlendirilen bağlantının belirli bir anahtar kelime aramasıyla alakalı olduğunun bir göstergesi haline gelir. Sonuç olarak, bir web sitesine bu tür gelen referanslar bir dereceye kadar arama motorları tarafından bir web sitesinin sıralamasını belirlemek için kullanılır.

Bu faktörler belli ki  bir web sitesinin sıralamasını belirlemek sadece SEO faktörler değildir ama kesinlikle önemli arama motorları tarafından web sitesinin sıralamasını etkileyen tanınmış faktörler arasındadır.

Bu nedenle, bu faktörleri göz önünde bulundurarak insanlar web sitelerinin sıralamasını önemli ölçüde optimize etmek için en iyi şansı vardır.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 2 Ortalama: 3]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı