2020’de SEO’dan tam olarak ne beklenmesi gerektiği konusunda tavsiyeler

2020’de SEO’dan tam olarak ne beklenmesi gerektiği konusunda tavsiyeler Google, devam eden değişikliklerle SEO ajanslarını, serbest çalışanları ve dahili ekipleri, yalnızca arama sonuçlarının nasıl görünmesini istediklerini değil, aynı zamanda onların içinde nasıl çalışmamızı ve çalışmamızı istediklerini güncellemek ve güncellemek için güncellemeden sonra güncellemeleri serbest bırakarak ayak parmaklarında tuttu.

 Bu, webspam ve bağlantı oluşturma uygulamalarına yönelik bir zamanlar ünlü Penguen Güncellemesini içeriyordu, başlangıçta başlatıldığında sözde aramaların yaklaşık% 0,1’ini etkiledi, ancak olumlu bağlantı oluşturma, araç ve veri kullanımı ve doğuştan iş rollerinin önemini şekillendirmeye devam etti. İçerik pazarlamanın önemini güçlendirirken SEO içerik stratejisi.

RankBrain’in gelişmesiyle uzun vadeli ve gerçek zamanlı algoritma değişikliklerine daha yakın (algılanan), düzenli olarak daha temel güncellemeler ve ‘Content King is’ ile UX’e yolculuk – SEO birçoğumuzla bir anlamda teorileştirildi aynı sonuca yönelik kendi görüş ve yaklaşımlarımıza sahip olmak.

Ulaştık gibi 2020 bazı bölümleri görünüşte daha ‘arama sonuçlarına bir gelişmeye’ den küçük sunuyoruz raporlama süit ve çekirdek güncellemeleri güncelleme konusunda şirketin odaklanarak, yavaşlatmak Google’dan yeni gelişmeleri görmek için biz var.

Artık bir sonraki büyük Penguen veya Panda güncellemelerine değil, Google’ın iç işleyişine ve Arama Kalitesi Yönergeleri’ne yönelik sporadik güncellemelere daha fazla bakmıyoruz – bunu akılda tutarak, 2020’de SEO’dan tam olarak ne bekleyebiliriz ? Google yönergelerine uymak zorlaşır mı yoksa daha kolay olur mu?

Hepimiz SEO’nun nasıl çalıştığını biliyoruz ve çoğumuz SEO’ya sonuçları daha çabuk aldığımızı düşündüğümüz uzmanlıklara veya yaklaşımlara sahip olacağız, ancak belirsiz güncellemeler ve algoritmalara bildirilmemiş değişiklikler ile Google’ın yönergelerine uymak zorlaşıyor mu?

Kuşkusuz, öngörülemezlik zaman zaman bir faktördür – YMYL ve EAT ile ilgili arama yönergelerinde yapılan son güncellemelerle birlikte, goalpostların her zaman çok az hareket ettiği algısı var.

Bu, Pazartesi günkü gönderinin hemen içinde gol atıyorsanız, Salı günü bir oran kadar geniş olabileceğiniz anlamına gelir. SEO ekibinin web geliştirme veya kontrolleri dışındaki diğer faktörlerin merhametinde olduğu web siteleri için bu bir meydan okuma olabilir.

Tabii ki, herhangi bir SEO ajansı veya altın ağırlığına değer bir uzman el ile bir çözüm ile herhangi bir konu ana hatları ve yaklaşmak mümkün olacak.

Bununla birlikte, bunun tersi, hepimizin iyi bir web sitesinin neye benzediğine ve seçilen anahtar kelimeler için sayfa 1’i neyin sıralayacağına dair net bir fikrimiz olmasıdır . Kılavuz güncellemeler, benzeri olmayan bilgileri paylaşan bir endüstri ve geleceğe dönük stratejiler geliştirmeye odaklanan her güncellemeyle, SEO kampanyalarının giderek yayılmasını sağlamak için hiçbir neden yoktur.

 2020 , biz kurallar sonraki dalgası çıkacak tahmin ve bizim tahmin bu tekrar güven ve otorite odaklı olacak – biz son birkaç yıldır oldum yerden değil bir milyon mil uzakta.

Arama kalitesi yönergelerini işleme koyma ve bunlara uyma

Google Arama Kalitesi Yönergeleri düzenli olarak güncellenir – bu yönergeler, Google’ın bir web sitesinde nasıl çalışmanızı istediğini ve arama motorunun algoritmasının, anahtar kelime kullanımı için web sitesinin alaka düzeyini değerlendirmek için alacağı süreci yansıtır.

Bu yönergeler şunları dikkate alır:

  • EAT – Hedef konuya ilişkin web sitesinin uzmanı, makamı, güveni
  • Sayfa Kalitesi – Sayfanın nasıl düzenlendiği, nasıl çalıştığı ve kullanıcının kalbinde en iyi çıkarları olup olmadığı
  • İhtiyaç Karşılanıyor – Sayfanın sorgunun ihtiyaçlarını CEVAP EDER

Sayfa kalitesi, metnin nereye yerleştirildiğini, kullanılan ifadeleri, kullanılan içeriği ve içeriğin kalitesini belirlemek için değerlendirilir.

Google’ın en son güncellemeleri, endüstri ve ürün türüne göre EAT öğelerini yönergelerinin Sayfa Kalitesi bölümünün merkezine koymaktadır.

Kapsamlı yaklaşım ve Google yönergelerine uymak (veya aslında aşmak) için gereken eylemler, sayfanın “sorgudan daha spesifik olması, ancak yine de birçok kullanıcı veya kullanıcı için yararlı olması gerektiğidir” çünkü şirket alanı.

İçerik yöneticilerinin sayfa içi SEO için denetlemesi gereken en önemli dokuz faktör

Optimize Edilecek ÖğeTanım
Açılış Sayfası URL’siAçılış sayfasının URL’si (web sitesi adından sonra)
Meta BaşlıkBu, Google’da gösterilen mavi bağlantıdır
Meta AçıklamasıArama sonuçlarında mavi bağlantının altında gösterilen metin – tıklamak üzere bir kullanıcıyı çizmek için
Başlık 1 EtiketiSayfanın üstünde gösterilen başlık
Başlık 2/3 EtiketleriBir sayfanın içeriğine yerleştirilen ek başlıklar
içerikSayfadaki fiziksel içeriğin belirli ölçütleri karşılaması gerekir
Anahtar Kelime YoğunluğuAnahtar kelimelerin bir sayfadaki toplam metin oranına yüzdesi
GörüntülerSayfadaki bir görüntünün boyutu, adı ve başlığı
Dahili BağlantılarWeb sitesindeki diğer sayfalara işaret eden bağlantılar

Teknik SEO’ya bağımlılık azaldı, ancak yine de önemli

Teknik SEO birkaç yıldır artmaktadır, ancak arkasındaki vızıltı son 12 ay içinde biraz platoludur – düzenli olarak teknik bir perspektiften denetlemek gerekli olsa da. Geleneksel olarak, teknik SEO web yapısı, hız, barındırma vb.Içerecekti – JSON ile işaretleyin ve bunu takip eden yapılandırılmış etiketleme.

Müşteri tabanları arasında, teknik SEO ihtiyacının düzenli olarak% 50’nin biraz altına düştüğünü gördük, daha geniş kapsamlı denetimlerle, yeni site yapılarında web geliştirme ve sağlık normunda düzenli taramalarla çalışıyoruz. Bu şekilde çalışmak zamanın SEO’nun birçok alanına etkili bir şekilde bölünmesini ve bütçenin daha iyi kullanılmasını sağlar. Müşteri tarafında teknik açıdan eğitim aynı zamanda SEO ajanslarının ve profesyonellerinin zamanın başka bir yere odaklanabileceği anlamına gelir.

Yarı düzenli teknik SEO denetimlerinde, kontrol edilecek bazı temel öğeler vardır; bunların hepsi, arama pazarlamasının günlük etkisini etkilemeden, sorunları tanımlamaya ve bir web sitesinin teknik performansını geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Teknik SEO için denetlemeniz gereken en önemli sekiz faktör

Optimize Edilecek ÖğeTanım
Web yapısı ve URL YapısıEsas olarak, kullanımda olan klasörler web sitesi
HTTPS / SSLSiteyi ziyaret eden müşteriler veya kullanıcılar için güvenlik
HTML DerlemesiBir web sitesinin temel unsurları
CSS / JavascriptBir sitenin temasının ve işlevselliğinin arkasındaki kod
Şema / JSONWeb sitelerinin arama motorlarına ek bilgi göndermesine izin veren kod
Sunucu HızıSunucuların kullanıcılardan gelen isteklere yanıt verme hızı
Site Haritaları / RobotlarGoogle tarafından web sitelerini taramak için kullanılır
UlaşılabilirlikTüm sayfalar bulunabiliyor mu

2020 ve sonrası

2020’de SEO’dan tam olarak ne beklenmesi gerektiği konusunda tavsiyeler Her zaman olduğu gibi, Google’ın birkaç eğri topu atması muhtemeldir – Bununla birlikte, SEO endüstrisi tekrar yaşlanıyor ve artık “herkesin” gidebileceği bir uzmanlık alanı değil. Müşterilerinizin pazarını, müşterilerini, teminatlarını ve Google’ın başarıya ulaşma taleplerini anlamaya ihtiyaç vardır. Açık bir yapıyı takiben, düzenli denetimler ve sistematik yaklaşımlar, yukarıdakilerin hepsinin gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

SEO Nedir? Google Arama Motoru Optimizasyon (SEO) Web sitelerimizin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların Tümüne Denilen adıdır.

SEO aynı zamanda Arama Motoru Optimizasyonu’nun İngilizce karşılığı olan Search Engine Optimization (SEO) kelimelerinin kısaltılmış İsmidir.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 2 Ortalama: 5]

Neden SEO Yapmalıyım? Bir Firmanın yaşam döngüsünü sürdürebilmesi ve büyümesi için gerekli olan temel ihtiyacı pazarlamadır. SEO aynı şekilde bir Firmanın pazarlama yatırımı Olur. İnternet’in her kesimine bu kadar nüfus ettiği dönem’de, Internet’e var olabilmek ve yüksek kitlelere Ulaşabilmek İçin yeni müşteriler kazanmak isterseniz, Google’de var olabilmeniz  İçin gerekmekte Olan Bir Sistemdir. Bunun içinde Yapmanız Gereken alanında uzman bir SEO ajansı ile çalışmalara hemen başlamak Olacaktır.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 2 Ortalama: 5]

iç Seo Nedir? Google arama motoru optimizasyonu çalışmalarının birinci işlemidir. Site içerisin’de yapılabilen düzenlemelere ve iyileştirmelere Google kriterlerine uyumluluğu sağlanması Yapılan işleme Denir. iç SEO Google’nin En Önem Verdiği İşlemlerden Biridir.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 2 Ortalama: 5]

Backlink Seo Nedir? bir web sitesine, başka Bir web sitesinin verdiği Referans linke verilen isimdir. Sitenizin içerisinde yer alan özgün içeriklere Veya Footer Kısmına Eklenebilir.zamanla başkaları tarafından fark edilir ve yayılmaya başlar. Sayfalarınıza açılan bu yeni kapılar, sitenizin Google Yandex Bing  arama motorları gözünde değerinin artması anlamına gelir. Bilmeniz Gerekense Backlink Dikkatli alınmalıdır aksı Takdirde Google Tarafından Cezalandırılabilirsiniz. Backlink Seo Hızlı Olabilir ama ileriye Dönük zararlı Olabilir. Bu Sistemi genelde İllegal Siteler Yapar. Ücretsiz Backlink Bulma

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 2 Ortalama: 5]

Google’de Sitem Ne Zaman Üst Sıralara Çıkar? Google’de var olabilmek, üst sıralarda yer almak İçin ve kalıcılığını sağlayabilmek  Adına 6 ay ile 12 ay arasında değişen bir zaman Dilimi Gerektirmektedir. Bu zaman Dilimi belirleyen En önemli Konu kriterlerin başın’da web sitenizin Google algoritmasına uyumluluğu Söz Konusudur. SEO Çalışması Sabır Ve Gayret isteyen Ve ayriyeten İleriye Dönük Bir Kazançtır Size.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 1 Ortalama: 5]

Load More

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Genel Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
× Whatsapp Destek Hattı